Advert
Advert
Advert

Payitaht'ta Bir Gün Geçirdiler !

Esenler Belediyesi, İstanbul Boğazı’nın keyfini çıkarmak isteyen ilçe sakinleri için "Payitaht'ta Bir Gün" gezisi düzenliyor. Vatandaşlar, simit, peynir ve çay eşliğinde Boğaz'ın keyfini çıkarıyorlar.

Payitaht'ta Bir Gün Geçirdiler !
Payitaht'ta Bir Gün Geçirdiler ! Admin

Esenler Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü'nün Nizamülmülk Kültür Sanat Sezonu'na özel olarak hayata geçirdiği "Payitaht'ta Bir Gün" programıyla, Esenlerliler hem tarihi mekanları geziyor hem de Boğaz Turu yaparak İstanbul'un keyfini çıkarıyor. Esenlerlilerin komşuları ve aileleriyle birlikte katıldığı turda, uzman rehberler Avrupa ve Anadolu yakasının tarihi ve turistik mekanlarını katılımcılara hikâyeleri ile birlikte anlatıyor. Katılımın ücretsiz olduğu programda, ilçe sakinleri İstanbul'un eşsiz güzelliklerini denizden görme imkanı buluyor.

ÇOĞU İSTANBUL'U İLK KEZ DENİZDEN GÖRÜYOR
Esenler'den başlayan gezide ilk olarak Sultan II. Abdülhamid tarafından 1885'te yaptırılan Yıldız Hamidiye Camii'ni gezen vatandaşlar, Sultan II. Abdülhamid'in kendi elleriyle yaptığı Hünkar Mahfili'ni de yakından inceliyor. Boğaz’ın manevi koruyucusu olarak adlandırılan Yahya Efendi Türbesi'ni ziyaret eden vatandaşlar burada dualar ederek İstanbul'un eşsiz manzarasını Boğaz'dan izlemek üzere tekneye geçiyorlar. Uzman rehberler eşliğinde gerçekleştirilen gezide, Esenlerliler belediyenin ikramı olan çay, simit ve peynir üçlüsüyle boğaz manzarası eşliğinde kahvaltı yapıyorlar. Çoğunluğu İstanbul'u ilk kez denizden gören Esenlerliler, bol bol hatıra fotoğrafı da çektiriyorlar.

Mayıs ayına kadar haftada dört gün düzenlenecek turlara, Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi'ni arayarak kayıt yaptırılabiliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı