Advert
Advert
Advert

AK Parti Sultangazi'de 'Dursun' Dönemi !

AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığının 4. Olağan Kongresi, Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Salonu'nda yoğun katılım ile gerçekleşti. Salon tıklım tıklım dolarken, kongreye tek adat giren Av. Abdurrahman Dursun yeni başkan olarak seçildi.

AK Parti Sultangazi'de 'Dursun' Dönemi !

AK Parti Sultangazi 4. Olağan Kongresi Sultangazi Belediyesi Sahra Sultan Düğün Salonu’nda yoğun katılım ile coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya olmak üzere kongreye AK Parti’nin önemli isimleri de katılım sağladı.

Büyük merakla herkesin beklediği 4. Olağan Kongreye, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, AK Parti Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, AK Parti İstanbul İl Başkanı     Bayram Şenocak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Şirin Ünal, Mehdi Eker, Mustafa Şentop ve Ekrem Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, iş ve spor dünyasından önemli isimlerin yanı sıra çok sayıda teşkilat mensubu ile davetli katlım sağladı.

Av. Abdurrahman Dursun’un tek aday olduğu 4. Olağan Kongrenin açılış konuşmasını mevcut İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan gerçekleştirdiği. Civan gerçekleştirdiği konuşmada dava şuuru ile hareket ettiklerini belirterek beraber yol yürüdüğü çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek; “Bu dava; şahsi hırsları, kibri, fitneyi nifakı, kıskançlığı, çelme takmayı, tuzak kurmayı, başkalarının kuyusunu kazmayı her zaman dışlamış, tertemiz bir davadır” dedi.

Civan konuşmasını yeni başkan Av. Abdurrahman Dursun ve ekibine başarı dileklerini ileterek sonlandırırken “Durmak yok, yola devam mesajı” verdi.

Kongre de konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrakyaptığı konuşmada Zeytindalı Harekâtına değinerek şu ifadeleri kullandı; “Tarihi günlerden geçiyoruz. Son 15 yıldır fiili olarak yürüttüğümüz savaşla karşı karşıyayız, bir mücadeleyle karşı karşıyayız. Son aylarda hepimizin malumu artık fiili değil, resmi bir savaşa dönen bu süreç, Afrin’de artık bir avuç terör örgütü mensubuyla değil, Türkiye olarak biz sadece PKK/PYD/YPG ile mi mücadele ediyoruz? Onların arkasında sağladıkları silahlarla, tüfeklerle, roketatarlarla, füzelerle bu destekler noktasında, iş makineleriyle açtıkları tünellerle, malum bazı ülkelerle de mücadele ediyoruz.

Yüz sene önce ecdadımızın, dedelerimizin ve ninelerimizin ortaya koyduğu bir Kurtuluş Savaşı’ndan çok daha şedit ve kritik, hayati bir Kurtuluş Savaşı ile karşı karşıya olduğumuz bir dönem ve bu savaşı veren, bu milletin önünde en ön safta kefeni cebinde bu siyaseti ortaya koyan Cumhurbaşkanımızın yanında durmanın ne kadar hayati olduğu bir dönemdir. Bütün dünya ayağa kalkmış bir kişiye saldırıyor, bir insana saldırıyor, izliyoruz değil mi? İşte bugün burada bu teşkilat olarak, bu teşkilatın kaderi, bu partinin kaderi, bu ülkenin kaderiyle artık yek vücut olmuştur, 15 Temmuz bunun gözyaşı, ter ve kana büründüğü bir tarih olmuştur” dedi.

Gerçekleşen protokol konuşmalarının ardından kongreye tek aday olarak giren Av. Abdurrahman Dursun, başkanlığa seçilerek görevi Suzan Dağlar Civan’dan teslim aldı. Av. Abdurrahman Dursun Başkanlığındaki AK Parti’nin yönetim kadrosu ise şu isimlerden oluşuyor;
AK Parti Sultangazi Kongre Olağan Berat Albayrak Suzan Dağlar Civa Abdurrahman Dursun Mevlüt Uysal İBB Recep Tayyip Erdoğan Bakan Delege Milletvekili Gaziosmanpaşa Cahit Altunay Hasan Tahsin Usta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.