Advert
Advert
Advert

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal'dan tepki!..

"Milletimizin devletine ödediği vergilerle hayat bulan milli değerlerimiz bir bir satılıyor. Kamu binalarından limanlara, sanayi kuruluşlarından büyük işletmelere ve hatta Tüpraş, Türk Telekom, Petkim gibi stratejik öneme haiz birçok kuruma kadar ne varsa özelleştirme maskesiyle elden çıkartılıyor

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal'dan tepki!..

 Bu kurum ve kuruluşların yönetimi ve söz hakkı uluslararası şirketlerin oluyor.Cumhuriyet tarihimiz boyunca özelleştirmelerin yüzde doksanı AKP iktidarı döneminde gerçekleşmiştir. Ve her seferinde ekonomik daralmaları hükumet bu “satış”larla aşmaya çalışmaktadır. Halkımızın sofrasına yansımayan sanal büyüme rekorları her seferinde milli servetimizin birer ürünü olan kurum ve kuruluşların satışını beraberinde getirmektedir.

Milli servetimizin devlet eliyle heba edilmesinde sıra şeker fabrikalarına gelmiş görünüyor. Bu fabrikalar da daha önce elden çıkarılan diğer kurum ve kuruluşlar gibi halkımızın birikimiyle oluşturulmuştur. Milli emeğimizin ürünü olan bu fabrikaların satılması işçilerimizin, emekçilerimizin alın terinin kâr mantığıyla heba edilmesi anlamına gelmektedir. Bu mantık tam tersine sermayenin kârını artırmıyor aksine ve daha önce benzerlerini defalarca gördüğümüz üzere büyük ekonomik zararlara neden olmaktadır. Bu fabrikalar, sadece üretim yapan birer işletme değil aynı zamanda nitelikli istihdama ve sosyal kalkınmaya zemin olan işletmelerdir.

Milletimizin yıllarca biriktirdiği emeğinin, akıttığı alın terinin sembolü olan bu 14 şeker fabrikasının satışı, AKP hükümetinin ekonomik darboğazda çırpındığının bir göstergesidir.

Halkımızın ortak değerleri hükümetin düzensiz ekonomi politikalarına kurban edilmektedir. Hepimiz çok iyi biliyoruz ki bu fabrikalar özelleştikten sonra daha önce özelleştirilen birçok kurum ve kuruluş gibi kapanma akıbetini yaşayacak. Dahası Türkiye’nin yakın ve orta vadede şeker ihtiyacı yerli ve milli fabrikalarımızdaki şeker pancarıyla değil nişasta bazlı şekerle karşılanmak zorunda kalacaktır.

AKP hükümetine soruyoruz. Milletimizin birikimlerini özelleştirme oyunlarıyla satarak sizin kötü yönetiminizden kaynaklanan ve her geçen gün daha da büyüyen dış ve iç borçları ödediniz diyelim, işçimizin, emekçimizin, asgari ücretlimizin, bu fabrikaları vergileriyle yaşatmış milletimizin hakkını nasıl ödeyeceksiniz?"dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Konkordato Yanlış Bilinen Bir Doğru
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !