Advert
Advert
Advert

Ramazan'da Midenize Dikkat !

Uzman Diyetisyen Canel Öner, mide rahatsızlığı olanların Ramazan'da nelere dikkat etmeleri gerektiğini anlattı. Öner, "Mide rahatsızlığı olanlar domates, limon, greyfurt tüketmesinler. Yavaş, dinlenerek ve bol çiğneyerek yesinler" dedi.

Ramazan'da Midenize Dikkat !

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü'nün düzenlediği "Ramazan'da Sağlıklı Beslenme" konulu seminer, Esenler Belediyesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti. Medipol Esenler Hastanesi'nde görevli Uzman Diyetisyen Canel Öner, dinleyenlere Ramazan'da nasıl sağlıklı besleneceklerini anlattı.

2 DİLİM BAKLAVA İÇİN 3 SAAT EGZERSİZ
Ramazan'da kilo almanın temelinde tatlıların olduğunu söyleyen Canel Öner, "İki baklava yaklaşık üç saat egzersiz yapmayı gerektirir. Bu da çok mümkün olmadığından tatlı tüketimine, özellikle de şerbetli tatlılara dikkat etmek gerekir" dedi.

BİR LOKMAYI 40 KEZ ÇİĞNEYİN
Mide rahatsızlığı olanların oruç tutarken nelere dikkat etmesi gerektiğini de aktaran Öner, şunları söyledi: "Mide rahatsızlığı olanların oruç tutmasında sakınca yoktur ama sahurda domates, limon, greyfurt tüketmemeye özen göstersinler. İftarda da 15 dakika mola verip yemek gerekiyor.

Bir anda yemek yenildiği zaman reflü tetiklenir çünkü beyine 20 dakikada sinyal gidiyor. O yüzden 20 dakikada, ne kadar az ve yavaş yenirse o kadar iyidir. Bir lokma 40 defa çiğnenirse mide rahatsızlıkları büyük oranda azalır. Yemek yemeyi sanat haline getirmek gerekir. Keyif alarak yemek yemek lazım."

Öner, seminerin sonunda dinleyenlerin sorularını da cevapladı. Seminere katılanlara Medipol Esenler Hastanesi'ndeki ilk muayenelerinde yüzde 30 indirim uygulanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultangazispor’dan Birlik Çağırısı !
Sultangazispor’dan Birlik Çağırısı !
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm