Advert
Advert
Advert

Ramazan sevinci ve bereketiyle Başakşehir’de doyasıya yaşanacak

On bir ayın sultanı Ramazan, Başakşehir’de yine bir başka yaşanacak. Başakşehir Belediyesi’nin düzenleyeceği iftarlar, Ramazan stantları, sahne programları ve çocuk etkinlikleriyle Ramazan’ın ruhu tüm ilçeyi kuşatacak.

Ramazan sevinci ve bereketiyle Başakşehir’de doyasıya yaşanacak

Mübarek Ramazan ayının sevinci, bereketi ve manevi atmosferi, Başakşehir’in tümünde doyasıya yaşanacak. Başakşehir Belediyesi, önceki yıllarda olduğu gibi, bu yıl da on bir ayın sultanı Ramazan’ın maneviyatına uygun program ve etkinlikler düzenleyecek. Ramazan’ın manevi atmosferini en güzel şekilde yansıtacak sahne programları ve çocuk etkinlikleri ile Ramazan’ın ruhu, ilçenin dört bir yanında 7’den 70’e herkesi kuşatacak.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İsrail terörünü şiddetle kınadığını belirterek, “Ramazan ayının ülkemize, milletimize ve tüm İslam âlemine hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Ramazan’ın insanlar arasında iyilik ve yardımlaşmanın en güzel şekilde yaşandığı bereket ayı olduğunu belirten Kartoğlu, şöyle devam etti: “Ramazan ayı bereket ayı birlik ve beraberlik ayı paylaşma ve kuran ayıdır. İçinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesini barındırır. Rabbim, İslam coğrafyasında yaşanan acıların son bulmasına vesile kılsın. Allah, tüm Müslümanlara huzur içerisinde Ramazan-ı Şerifi yaşamayı ve tüm insanlara da bu huzur ikliminden istifade etmeyi nasip etsin.”

Sular Vadisi ve Bahçeşehir Hayatpark’ta Ramazan heyecanı

Başakşehir Belediyesi olarak önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Ramazan’ı maneviyatına uygun program ve etkinliklerle ihya edeceklerini dile getiren Başkan Kartoğlu, “İlçenin en büyük yeşil alanları Başakşehir Sular Vadisi ile Bahçeşehir Hayatpark’ta kurduğumuz stantlar ve çocuk etkinlikleriyle Ramazan sevinci bu yıl da ilçenin dört bir yanında her yaş ve kesimden vatandaşça doyasıya yaşanacak” dedi.

Üç sokak iftarı vereceğiz

Mahallelerde düzenleyecekleri sokak iftarları ile komşuları iftar sofrasında bir araya getireceklerini ifade eden Başkan Kartoğlu, Şunları kaydettii: “Komşuların kaynaştığı bu kardeşlik sofralarından çocuklarımızın ve gençlerimizin ilham alarak geçmiş ve gelecek arasında köprü olmasını arzu ediyoruz. Ramazan ayı boyunca ilçe mahallelerinde 3 iftar sofrası kurulacak. Sokak İftarlarının en büyüğü Başakşehir Sular Vadisi’nde 30 bin vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilecek. Diğer büyük kardeşlik sofralarımızı da Fenertepe ve Kayaşehir Meydan’da kuracağız. Sular Vadisindeki iftarımız Türkiye’nin en büyük sokak iftarından biri. İftar sofraları ve Ramazan etkinlikleri manevi atmosferleri ile birlikte hemşerilerimizin kaynaşmasına vesile oluyor.

Yaşlı ve engellilere iftar ve sahur yemeği

Başakaşehir Belediyesi, Ramazan ayında 2012 yılından beri ihtiyaç sahibi yaşlı ve engellilerin iftar ve sahur yemeklerini evlerine götürüyor. Bu yıl 182 hanede 303 vatandaşa her gün korunaklı kaplarda dört çeşit yemek ve tatlıdan oluşan menü ulaştıracak.

90 STK’ya iftar yemeği

Ramazan boyunca ilçe genelinde faaliyet gösteren yaklaşık 100 Sivil Toplum Kuruluşuna iftar yemeği verilecek. Ramazan öncesi, Kayaşehir, Bahçeşehir ve Altınşehir’de 3 tane modern yeni cami ibadete açıldı. Türkiye’nin önde gelen ilahiyatçıların katılımıyla gerçekleşen cami sohbetleri, Kur’an-ı Kerim tilavetleri ve ilahilerle Ramazan’ın manevi havası yüreklere işleyecek.

Çocuk etkinlikleri

Başakşehir Sular Vadisi ve Bahçeşehir Hoşdere bölgesindeki Hayatpark’ta kurulan stantlarda manevi ayın atmosferi yaşatılırken Bilgi Evleri öğrencileri de hünerlerini sergileyecek. Cuma akşamları bilgi evlerinin kulüp öğrencileri müzik, resim, ebru, jenga, becerikli ellerim, satranç ve çeşitli yarışmalar ile hem bir yılın yorgunluğunu atacak hem de öğrendiklerini ilçe sakinlerinin beğenisine sunacak. Çocuklar için özel olarak hazırlanmış alanda minikler, kukla gösterilerinden, ödüllü yarışmalara, illüzyon gösterilerinden,gölge oyunlarına, tiyatrolara kadar farklı konsepte hazırlanan programlara katılacak, etkinlik alanlarındaki maskotları izleyecek.

ramazan başakşehir iftar onbirayınsultanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.