Advert
Advert
Advert

Gönüller HAKEV’in İftarında Birleşti !

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV)’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar programına aile üyeleri, siyasetçiler ve STK temsilcileri yoğun ilgi gösterdi.

Gönüller HAKEV’in İftarında Birleşti !
Haberin videosu için tıklayın!

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV), Sultangazi’nin en aktif sivil toplum örgütlerinden bir tanesi olarak her zaman adından söz ettiriyor. Ramazan ayında da yaptığı organizasyonlar ile vakıf üyelerinden tam not alan HAKEV Yönetimi, Akşemsettin Camii’nde düzenlediği iftar programına katılım yoğun oldu.

Akşemsettin Camii Konferans Salonu’nda düzenlenen iftar programına Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, CHP Sultangazi İlçe Başkanı Murat Poyraz, Saadet Partisi Sultangazi İlçe Yönetimi, HAKEV Üyesi ve AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Halil Poyraz, Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Aydoğan, mahalle muhtarları, STK temsilcileri, iş adamları ve çok sayıda vakıf üyesi katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı ardından HAKEV Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, kapıda tek tek karşıladığı davetlilere seslendi. Sözlerine kardeşlik vurgusu yaparak başlayan Aydın, “Gerek ülkemizin bulunduğu coğrafyada olsun, gerek ise ülkemizin içerisinde kardeşliğin ne denli önemli olduğu gözler önündedir. O yüzden bu sene düzenlemiş olduğumuz iftarın temasını da kardeşlik üzerine kurduk.
Bilindiği üzere peygamber efendimiz Mekke’den Medine’ye hicret ederken, her bir Mekke’liyi bir Medine’liyle kardeş etti. Bizlerde kimimiz Erzurum’dan geldik, kimimiz Kars’tan geldik, kimimiz Edirne’den geldik, kimimiz Trabzon’dan geldik ve Sultangazi’de bir aile olduk.
HAKEV olarak burada düzenlediğimiz iftarımızda katılım sağlayan herkesi bir biri ile kardeş ilan ediyoruz” dedi. HAKEV Başkanı Muzaffer Aydın konuşmasının sonunda iftar programına katılım sağlayan tüm misafirlere teşekkür etti.
Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı’nın oluşturduğu Poyraz ailesinin ferdi ve HAKEV Yönetim Kurulu Üyesi olan AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Halil Poyraz kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. Poyraz konuşmasında ülkesine duyduğu sevgiden bahsetti ve sözlerine şu sözler ile devam etti; “ Karşımda ki güç her ne olursa olsun bu ailenin bir üyesine yakışır bir şekilde mücadelemi vereceğim ve her zaman için onurlu bir duruş sergileyeceğim. Benim ülkem için, değerli milletim için, çocuklarımız için, geleceğimiz için özellikle ve özellikle kürt kardeşlerimiz için hayallerim var” dedi. Poyraz konuşmasının ardından katılımcılara teşekkür etti.

HAKEV Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı Muzaffer Aydın Halil Poyraz Hüseyin Aydoğan Cahit Altunay AK Parti Saadet Partisi İstanbul Sultangazi 2. Bölge Milletvekili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nar Gibi Kızarmış Hindi İçin 11 İpucu
Nar Gibi Kızarmış Hindi İçin 11 İpucu
Erokspor Başkan’a Ses Verdi
Erokspor Başkan’a Ses Verdi