Advert
Advert
Advert

Çocuklar " Vurma, Konuş " Dedi

Çoçukların şiddetten uzak barışçıl davranışlar geliştirmesi sağlanıyor

Çocuklar

Beylikdüzü Belediyesi, Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme Vakfı (YÖRET) işbirliği ile gerçekleştirilen "Vurma, Konuş Projesi” kapsamında, Beylikdüzü’nde yaşayan toplam 48 çocuğa ulaşarak çocukların şiddetten uzak ve barışçıl davranışlar geliştirmelerini sağladı. Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Muazzez Akbaba, “Çocuklarımızın şiddet konusunda farkındalık kazanması ve farklılıklara saygı duyarak bir arada yaşam kültürü edinmeleri için eğitimleri sürdüreceğiz.” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile Yüksek Öğrenimde Rehberliği Tanıtma ve Rehber Yetiştirme Vakfı (YÖRET) işbirliği içinde yürütülen, ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nun desteklediği “Vurma, Konuş” isimli şiddeti önleme projesiyle 22’si kız, 26’sı erkek olmak üzere toplamda 48 çocuğa ulaşılarak çocukların şiddetten uzak ve barışçıl davranışlar geliştirmeleri sağlandı.

Bir Arada Yaşama Kültürünü Öğrendiler

YÖRET Vakfı işbirliğinde gerçekleşen ve çocuklarda şiddetten uzak, barışçıl davranışlar geliştirmeyi amaçlayan “Vurma, Konuş Projesi” kapsamında, 2017-2018 yılları arasında açılan üç ayrı eğitim grubunda toplamda 48 çocuk, 11 hafta boyunca eğitim aldı. Açılan eğitim gruplarına düzenli katılım sağlayan çocuklar; şiddetten uzaklaşarak ve barışçıl davranışlar geliştirerek ders dışı etkinlikler olan sanat-drama ve oyunlarla akranlarını tanıma, dil, din ve kültür gibi farklılıkları kabul ederek bir arada yaşamayı deneyimleme fırsatı yakaladılar ve çocuk hakları konusunda bilinçlendiler.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.