Advert
Advert
Advert

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN Sarıyer Bağlar'da Esnafı Ziyaret Etti

Didem Engin Sarıyer'de seçim çalışması yaptı. Sarıyer esnafının sorunlarını dinledi

CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN Sarıyer Bağlar'da Esnafı Ziyaret Etti

24 Haziran seçimleri için milletvekili adayı olmamasına rağmen, saha çalışmalarına aktif bir şekilde destek olan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, Sarıyer ilçesi Yeniköy Bağlar esnafı ile bir araya geldi. Esnafları tek tek ziyaret ederek yaşadıkları sorunları dinleyen Didem ENGİN, CHP’nin seçim bildirgesindeki çözüm önerilerini anlattı.

DİDEM ENGİN SARIYER'İN İÇİNDEN GELEN BİR SİYASETÇİ

Kendisi de Sarıyerli olan Didem ENGİN, Sarıyerlilerin sorunlarıyla bugüne kadar yakından ilgilendi ve Meclis’te aktif bir şekilde bu sorunları dile getirdi. Didem ENGİN 24 Haziran seçimleri için de Sarıyer’deki saha çalışmalarına katılarak parti emekçilerinin her zaman yanında olacağını ifade etti.

DİDEM ENGİN ESNAFLARIN SORUNLARINA YÖNELİK ARAŞTIRMA ÖNERGESİ VERMİŞTİ

Milletvekilliği süresince esnafların sorunlarını daima gündemde tutmak için gayret gösteren Didem ENGİN, esnafların sorunlarını çözmek için Meclis Başkanlığı'na kapsamlı bir araştırma önergesi verdiğini hatırlattı. "Ülkemizde sayıları 1,6 milyonu aşan esnaflarımız ekonomide yaşanan olumsuz gelişmelerden çok ciddi boyutta etkileniyor. 'Bir an evvel esnaflarımızın sorunlarının çözümüne öncelik vermeliyiz' diyerek 2016 yılında TBMM Başkanlığı’na bir araştırma önergesi vermiş, tüm partilerden milletvekilleriyle oluşturulacak bir araştırma komisyonunda bu sorunların  partiler üstü bir şekilde ele alınarak çözüm üretilmesi gerektiğini belirtmiştim. Ancak ne yazık ki esnaflarımızın sorunlarına çözüm bulmayı amaçlayan araştırma önergem geçtiğimiz yıl AKP'li milletvekillerinin oyları ile reddedildi" dedi.

ESNAFLARIN SORUNLARININ ÇÖZÜM ADRESİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ'DİR

Her geçen gün derinleşen ekonomik sorunların altında esnaflarımızın daha da ezildiğini ve ardı ardına kepenk kapattığını söyleyen Didem ENGİN, "Döviz kurlarında yaşanan dengesizlik, OHAL ortamının yarattığı belirsizlik ekonomimizi ve esnafımızı derinden sarsıyor. Sarıyer esnafı da bu sarsıntıdan ne yazık ki derinden etkileniyor.Esnaflarımızın sorunlarının tek çözüm adresi Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıdır. 24 Haziran'da esnaflarımızın sorunlarını görmezden gelen AKP iktidarına sandıkta TAMAM diyeceklerine yürekten inanıyorum" dedi ve Esnaf Bakanlığı’nın kurulması, esnafların kira stopajının kaldırılması, sıfır faizli kredi imkânı gibi projeler konusunda ziyaret ettiği esnaflara tek tek bilgi verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.