Advert
Advert
Advert

DİN-BİR-DER Geleneksel İftarını Gerçekleştirdi

Din Görevlileri Birliği Derneği İstanbul Şubesi’nin gelenekselleşen Boğaz İftarı bu yılda yoğun katılım ile gerçekleşti.

DİN-BİR-DER Geleneksel İftarını Gerçekleştirdi
DİN-BİR-DER Geleneksel İftarını Gerçekleştirdi Admin
Haberin videosu için tıklayın!

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİN-BİR-DER), İstanbul Şubesi’nin geleneksel hale getirdiği Boğaz İftarının bu yıl dördüncüsü düzenlendi. Davetlilerin yoğun katılım gerçekleştirdiği iftar programında renkli dakikalar yaşandı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programı selamlama konuşmaları ile devam etti.
Geleneksel olarak düzenlenen iftar programına Sultangazi İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, Sultangazi Din Görevlileri Derneği Başkanı Muhammed Hanifi Özkan, Sultangazi Diyanetsen Bakanı İbrahim Demirtaş, Mirasımız Derneği temsilcileri, Vuslat Derneği temsilcileri ve çok sayıda davetli programa katıldı.
İftar programında açılış konuşmasını gerçekleştiren DİN-BİR-DER İstanbul Şube Başkanı Süleyman Özcanlı, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı. Özcanlı; konuşmasında yapılan çalışmalardan bahsetti ve “Kardeşlik” vurgusu yaparak konuşmasını tamamladı.

Sultangazi İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz yaptığı selamlama konuşmasında katılımcılara bu özel güne katıldıkları için teşekkür ederken; samimiyet çağrısında bulundu. Yılmaz; “İnsanlar birbirlerini tanımaya başladıkları andan itibaren bir samimiyetin başlaması gerekiyor. Bu noktada bir çok eksikliklerimizin olduğunu rahatça ifade edebilirim. Yani insanlar arasında ki münasebetin sıkıntılı olduğunu, oysa ki peygamber efendimizin hadis-i şeriflerinde buyurduğu gibi “Tanıyanda tanımayanda birbirine selam vermelidir” anlayışı vardır.
Bu anlayışın yaygınlaşması için bu iftar programları başta olmak üzere beşeri fayda sağlayacak bu tür organizasyonlar birlik ve beraberliğimizi sağlamlaştıracaktır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ezgi ve ilahiler seslendirilirken, semazen gösterisi katılımcıların beğenisini topladı. Program iftar sonrası yapılan sohbetlerin ardından son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı