Advert
Advert
Advert

Mevlana Camii’nden Boğazda İftar !

Mevlana Camii Derneği’nin organize ettiği iftar programında bir araya gelen davetliler Boğaz’da iftar yapmanın keyfini hep birlikte yaşadılar.

Mevlana Camii’nden Boğazda İftar !

Mevlana Camii’nin her yıl organize ettiği ve geleneksel hale getirdiği iftar yemeği bu yıl da boğaz da gerçekleştirildi. Düzenlenen iftar programına Sultangazi Müftüsü Abdullah Yılmaz, DİN-BİR-DER İstanbul Şube Sorumlusu Süleyman Özcanlı, Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Aydoğan, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Ramazan Altan ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

İftar programının açılış konuşmasını gerçekleştiren Mevlana Camii İmamı ve DİN-BİR-DER İstanbul Şube Başkanı Süleyman Özcanlı, katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Özcanlı; “Ramazan ayı Allah’ın bizlere bir kurtuluş kapısıdır. Günahlarımızdan arınma, tövbe etme ve Allah’a ibadet etmek için insanlığa sunulmuş hediyedir. Bizler kul olarak bu hediyeyi en iyi şekilde değerlendirip günahlarımızdan arınmalıyız” dedi.

Mevlana Camii’nin düzenlediği iftar programında katılımcılara seslenen Saadet Partisi İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Hüseyin Aydoğan; Ramazan ayının önemine dikkat çekerken, 24 Haziran seçimlerinin hem Türkiye adına hem de İslam alemi adına çok önemli olduğunu belirtti. Aydoğan; “24 Haziran seçimleri Türkiye için büyük önem arz ettiği gibi İslam alemi içinde büyük öneme sahip. Bu mübarek Ramazan ayında zulüm altında olan tüm İslam alemine Allah yardım eylesin. Bizler iktidar olduğumuz takdirde İslam aleminin refahı için var gücümüzle çalışacağız” dedi.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla birlikte semazen gösterisi eşliğinde ezgi ve ilahiler seslendirilerek geceye renk katıldı. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Yurt dışına açılan Türk firmaları ihracatı yüzde 18.5 artırdı
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de
Nejdet Vergili Kişisel Resim Sergisi Türkiye'de