Advert
Advert
Advert

Kızılay Gençliği’nden Çukurca’daki okullara zeka oyunları sınıfı

Çukurca Eğitim Kalitesini Artırma Projesi (ÇEKAP)kapsamında,Çukurca’da 8 okulda zeka oyunları sınıfı açıldı. Projenin önümüzdeki yılda tüm okullarda yaygınlaştırılması planlanıyor

Kızılay Gençliği’nden Çukurca’daki okullara zeka oyunları sınıfı

Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ve Çukurca Kaymakamlığı işbirliği ile yürütülen Çukurca Eğitim Kalitesini Artırma Projesi (ÇEKAP)kapsamında, Çukurca’da zeka oyunları sınıfları törenle açıldı.

Çukurca Atatürk İlkokulu, “Şehit P.YZB. Murat Üçöz Zeka Oyunları Sınıfı’nda yapılan toplu açılış törenine, Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş, Çukurca Kaymakamı Temel Ayca, İkinci Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral Bahtiyar Ersay, Çukurca İlçe Emniyet Müdürü Oktay Kapsız, Çukurca İlçe Jandarma Komutanı Uğur Abacı, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılışta öğrencilere Kızılay tarafından satranç takımı ve 150 iyilik fikrinin yer aldığı İyilik Ajandam kitabı hediye edildi.

Yüzlerce öğrencimiz kurslardan yararlanacak

Kızılay Gençlik Hizmetleri Müdürü Nurdal Durmuş, ilk etapta Çukurca Kaymakamlığı’nın ÇEKAP Projesini inceleyerek işbirliği yapma kararı aldıklarını söyledi. Projenin ilk etabında Harran Üniversitesi’nden gelen uzman eğitimcilerle Çukurca merkezinde ve köylerinde eğitim veren 76 öğretmene zeka oyunları kursu verdiklerini belirten Durmuş, “Öğretmenlerimiz eğitimci sertifikalarını aldıktan sonra okullarda zeka oyunları kursları açacağız. Yüzlerce öğrencimiz bu kurslardan yararlanacak” dedi.

Zeka oyunları kurslarında öğretmenlere; koridor, abalone, mangala, satranç, hedef 5, reverse, dokuz taş, dama, tangram, hanoi kulesi gibi oyunların eğitimleri verildi. Bu sayede öğrencilerin eğitim-öğretim hayatları zenginleşerek daha verimli bir hale geldi.

Çukurca’da görev yapan gönüllü öğretmenlerin oluşturduğu ÇEKAP Zeka Oyunları Koordinatörlüğü tarafından zeka oyunları için gerekli olan ihtiyaçlar ve okullardakifiziksel, donanımsal eksiklikler de tespit edildi.

İlçe merkezinde ve köylerinde bulunan bütün okullarda (ilkokul, ortaokul, lise düzeyinde olmak üzere 12 okul) materyallerin temini, belirlenmesi ve bu okulların içerisinde sınıf oluşturmaya uygun yeri olan 8 okuldu zeka oyunları sınıfı oluşturuldu. Ayrıca bu sınıflara Çukurca’da şehit olan asker ve polislerin isimleri verilerek adlarının yaşatılması planlanıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sultangazispor’dan Birlik Çağırısı !
Sultangazispor’dan Birlik Çağırısı !
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm