Advert
Advert
Advert

HAKEV’de Geleneksel Bayramlaşma !

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı (HAKEV), Kurban Bayramının 2. Gününde vakıf merkezinde düzenlediği bayramlaşma programına vakıf üyeleri yoğun ilgi gösterdi. 7’den 70’e bütün aile fertlerinin katıldığı programda uzun kuyruklar oluştu.

HAKEV’de Geleneksel Bayramlaşma !
HAKEV’de Geleneksel Bayramlaşma ! Admin

Sultangazi’nin en aktif sivil toplum kuruluşlarından olan Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı, Kurban Bayramının ikinci gününde vakıf merkezinde düzenlenen bayramlaşma programında bir araya geldi. Vakıf üyelerinin yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma programına aile üyelerinin en küçüğünden en büyüğüne kadar herkes bayramlaşma programında hazır bulundu.

Bayramlaşma programında konuşan Hasan Ali Kültür ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın konuşmasına tüm İslam aleminin Kurban Bayramını kutlayarak başladı. Aydın konuşmasının devamında şu ifadeleri kullandı; “Bayramları bayram yapan topluluklardır. Eğer bir toplulukta birlik ve beraberlik yok ise orada bayramın hiçbir önemi yoktur. Allah’a sonsuz şükürler olsun ki iki dini bayramımızın birincisini yaşadık ikincisini de şuanda yaşıyoruz.

Kurban Bayramı paylaşmak demektir. Burada ki bir çok kişi kurbanlarını kestiler. Allah herkesin kestiği kurbanı kabul eylesin. Kestiğimiz kurbanı kesmeyen kardeşlerimiz ile paylaşmamız gerekiyor. Paylaştıkça hem kestiğimiz kurban bereketlenecek, hem de bayramımız daha keyifli bir hal alacak. Bu vesile ile tüm İslam aleminin mübarek Kurban bayramını tebrik ediyorum.” Dedi.

Program aile üyelerinin bir biri ile bayramlaşması ile son buldu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı