Advert
Advert
Advert

Beşiktaş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

Beşiktaş Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramının 96. yıl dönümünü düzenlediği çeşitli etkinliklerle kutladı. Binlerce vatandaşın katıldığı kutlamada, ellerine Türk bayrakları ve meşaleleri alan vatandaşlar Darphaneden Dünya Barış Park’ına kadar yürüdü. Gecenin sonunda ise Atatürk’ün sevdiği parçalar Etiler Sanatçılar Park’ında seslendirildi.

Beşiktaş’ta 30 Ağustos Zafer Bayramı Coşkuyla Kutlandı

İstanbul’da 30 Ağustos Zafer bayramı coşkuyla kutlandı.  Her yıl olduğu gibi bu yılda kutlamaların ana adreslerinde biri de Beşiktaş oldu. Beşiktaş Belediyesi’nin düzenlediği yürüyüşe binlerce vatandaş ellerine Türk bayraklarını ve meşaleleri alarak Darphaneden Dünya Barış Park’ına kadar yürüdü. Beşiktaş Belediyesi Başkan Vekili Tahir Doğaç, Beşiktaş CHP İlçe Başkanı Sebahattin Öztürk ve çok sayıda sivil toplum örgütü de yürüyüşe katıldı. Gecenin karanlığı yanan meşalelerle aydınlandı. Vatandaşlar yürüyüş esnasında hiç susmadı, marşlar eşliğinde Dünya Barış Park’ına giriş yaptı.

Burada kısa bir konuşma yapan Başkan Vekili Tahir Doğaç milli birlik ve beraberlik vurgusu yaptı ve şunları söyledi: ‘’Sizlere şöyle baktığım zaman bizlere bu günü bize 96 yıl önce yaşatan Gazi Mustafa Kemal’in her birinizde yüreğini hissediyorum.  Tarihi bir ilçenin çocuklarısınız. Beşiktaş ilçesi biliyorsunuz. Emperyalistler Osmanlı imparatorluğunu parçaladıktan sonra Kurtuluş Savaşı’nın başladığı adımının atıldığı çok değerli bir ilçedir. Biliyorsunuz 16 Mayıs günü Gazi Mustafa Kemal’i 19 Mayıs’a uğurlamıştık. Arkasından başlayan bu hareket sonunda 30 Ağustos ve Cumhuriyetimizle ile taçlandı.  Bu değerler bu değerlerin özgürlükçü bağımsız ve emperyalizme karşı dik duran Beşiktaşlılar hiçbir zaman yılmayacağız eğilmeyeceğiz bükülmeyeceğiz bu günleri her zaman yaşatacağız. ‘’

Başkan Vekili Doğaç daha sonra,  zaferin simgesi olan Defne Ağacını Dünya Barış Park’ına dikti.  Etkinliğin ikinci kısmı ise Etiler Sanatçılar Park’ında gerçekleşti.  Atatürk’ün sevdiği parçalar sanatçı Linda Çandır tarafından seslendirildi. Katılımın yoğun olduğu konserde vatandaşlarda unutulmaz anlar yaşadı, parçalara eşlik etti.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.