Advert
Advert
Advert

Sarıyer’in İlk Hafızlık Kız Kuran Kursu Eğitime Başladı

Sarıyer İlçe Müftülüğü, hafız olmak isteyen kız öğrenciler için İstinye Melek Akdağ Yatılı Kız Kur'an kursunu açıyor.

Sarıyer’in İlk Hafızlık Kız Kuran Kursu Eğitime Başladı

Sarıyer Müftülüğü Melek Akdağ Yatılı Kız Kuran Kursu resmen eğitim ve öğretime başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sarıyer İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu “4. sınıfı bitirmiş hafız adayı kız öğrencilerimizi bekliyoruz. 8 aylık çalışmanın sonucu hazırlanan eserimiz ilçemize hizmet edecek. Önemli bir açığı kapatacak olan kursumuz, ilk yatılı kız hafızlık kursu olacak. Gayretlerimizin boşa gitmemesi için Cenabı Hak'tan yardım diler, sizlerden dua ve destek beklerim”

Sarıyer İlçe Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu haber merkezimle bir anısında paylaştı:

ACI – TATLI
24 Eylül Pazartesi günü yatılı ve gündüzlü Kur'an kurslarımız eğitim ve öğretime başlıyor. Sarıyer Müftülüğü Melek Akdağ Yatılı Kur'an Kursumuz da ilk defa kapılarını kız öğrencilerimize açıyor. Annesinin-babasının elinden tutan, valizini omuzuna takan yavrularımız hafız olmak iddiasıyla gelecek. Niyetleri yönünde yetişmelerini temenni ediyorum.
 Annesinin-babasının elinden tutan, valizini omuzuna takan yavrularımız hafız olmak iddiasıyla gelecek. Niyetleri yönünde yetişmelerini temenni ediyorum.

Binanın görüntülerinden anlaşılacağı üzere standartlarımız çok iyi .Öğretmenlerimizin de öğrencilere yaklaşımları , onların eğitim formasyonları da çok önemli. Yatılı Kur'an kurslarında önemsiz hiçbir şey yoktur.

Acı bir hatıramı paylaşmak istiyorum. Mersin'in Anamur ilçesinden Konya'ya hafızlık yapmak geldim. İlk gelişimde yanımda babam, Süleyman Bulut ve Bahir Aslangil abiler vardı. Gündüz Konya’yı gezdik, akşam olunca biraz geç saatte beni Kur'an kursuna bıraktılar. Valizim Bahir abilerin Konya'daki evinde kalmıştı. Gece günlük kıyafetimle yatağıma yattım. Hiç unutmuyorum üzerimde annemin diktiği ekose bir gömleğim vardı.

Sabah namazına bizleri kaldırmak için içeriye sakallı bir adam girdi. Ranzalara vurarak bizi namaza kaldırdı. Ben yatağımdan kalkınca adam beni pijamasız gördü, dayanamadı ve bütün öğrencilerin içinde sabah namazı vaktinde iyi bir dövdü..


Diyanet olarak biz daha ''belletmen'' tanımını yapamadık bunca geçen seneye rağmen. Bir çok mesele için '' mahallinde çözülür '' anlayışıyla gidince de koca koca tesislerin içinde küçücük mevzular yüzünden müfettişlere hesap verdik.

Bu yaşadıklarım yüzünden hep yatılı Kur'an kursu yaptım. Öğrencilerin mutluluğuna adadım görevimi. Söylemekte beis görmüyorum başkanlığımıza 500 yataklı standardı yüksek kurslar kazandırdım. İdareci ve öğretmenlerime '' Çocukların önce yüzü gülsün '' tavsiyesinde bulundum. Önce bizim yüzümüz gülsün. Kendi hayatlarında mutlu olmayanlar çocukları nasıl mutlu edecek.

Sorunlarımızı halının altına süpürmeye gerek yok. Acısıyla tatlısıyla bugünlere geldik.
2018-19 Eğitim ve öğretim yılının hayırlara vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum. Hayırseverlerimizin yardımlarının kabul olmasını, öğrencilerimizin devletimize, milletimize ve diyanetimize yakışan hayırlı evlatlar olmasını diliyorum.” dedi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Eşler İyiyse Çocuklar Daha İyi Olur !
Meslek Liseliye Askerlik Müjdesi !
Meslek Liseliye Askerlik Müjdesi !