Advert
Advert
Advert

Beşiktaş Cem Evi ile İlgili Protokol İmzalandı !

Beşiktaş Belediyesi, Cem Kültür Evi ve Sosyal Yardımlaşma Derneği arasında Cem Evi binasının tahsisi ve iş birliği protokolü imzalandı. Anlaşmayı belediye adına Başkan V. Tahir Doğaç yaptı.

Beşiktaş Cem Evi ile İlgili Protokol İmzalandı !

Cem evlerinin yasal statüye kavuşması ve tanınması kapsamında tüm ülkede çalışmalar sürerken Beşiktaş Belediyesi de Beşiktaş Cem Evi binasını 10 yıl süreyle Beşiktaş Cem Kültür Evi ve Sosyal Yardımlaşma derneğine tahsis etti. Dünya Barış Parkı’nda tahsis ve iş birliği protokolü Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç ve Cem Kültür Evi Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurten Zöhrap arasında imzalandı.

Protokole Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç, 26. Dönem CHP İstanbul Milletvekili Gülay Yedekçi, CHP Beşiktaş eski İlçe Başkanı Sabahattin Öztürk,  Beşiktaş Cem Kültür Evi ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Nurten Zöhrap, Beşiktaş Cem Evi kurucu üyesi ve Onursal Başkanı Mehmet Arslan, Beşiktaş Cem Evi dedesi Okan Doğaner ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Törende konuşan Beşiktaş Belediye Başkan Vekili Tahir Doğaç;’’ Bugün önemli bir işbirliği protokolü imzalıyoruz.  İnançlarımız lafta kalmamalı, inançların özgürce yaşanabilmesi için insan hakları beyannamelerinde verilen teminatların bile yetersiz kaldığını bunun saygınlık taşıyanlarda daha geliştiğini ve bu hoşgörünün insanlığa çok büyük katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz. Biz bu umuda Gazi Mustafa Kemal ve Cumhuriyetimiz sayesinde gelmişizdir. Burada Gazi Mustafa Kemal’in yaptığı inanç özgürlüğüne yaptığı katkı cumhuriyet tarihimizin en önemli katkılarından biridir. Bizde Beşiktaş Cem Evimizi Cem Kültür Evi ve Sosyal Yardımlaşma derneğine tahsis ettik. Buranın tahsis edilmesinde emeği geçen değerli vatandaşlarımız olduğu gibi siyasette de emeği geçen arkadaşlarımız var.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.