Advert
Advert
Advert

Göksu: Göçü Yöneten Dünyayı Yönetir !

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği “Göç, Mültecilik ve İnsanlık” ana temalı Kartepe Zirvesi'nde konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, "Göç büyük bir güçtür. Bu gücü (göçü) kim kontrol ederse dünyanın geleceğini kurar" dedi.

Göksu: Göçü Yöneten Dünyayı Yönetir !

Oturum başkanlığını AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun yaptığı zirvenin ‘Yerel Yönetimlerde Göç Yönetimi’ konulu panelde konuşan Göksu,  "Göç'ün batılı kafalarda bir sorun olduğunu hatırlatarak, "Bizde ise göç bir sorun değil, sorumluluk alanıdır. Bizim insanlarımız kimseyi göçmen ya da mülteci olarak görmez. Onu kardeşi olarak görür. Nüfusumuzun yüzde 10’u mültecidir ve vatandaşlarımız onları mülteci ya da sığınmacı olarak görmüyor" dedi.

GÖÇÜ YÖNETEN DÜNYAYI YÖNETİR
Göçün büyür bir güç olduğunun altını çizen Başkan Göksu özetle şunları söyledi: "Türkiye jeostratejik konumu gereği dünyada bugün var olan göç hareketlerinin çoğunu kontrol edip yönlendirebilecek durumdadır. Bunu fırsata çevirmek için çalışmalıyız. Göç büyük bir güçtür. Bu gücü (göçü) kim kontrol ederse dünyanın geleceğini kurar. Göçü yöneten dünyayı da yönetir. 

Göçü biz iyi yönetirsek geleceği biz yöneteceğiz demektir. 16 milyonluk İstanbul’da ben gerçekten İstanbulluyum diyen kişi sayısı sadece yüzde 16’dır. Bizim üzerimize düşen en büyük sorumluluk da şehirde yaşayan herkesin kendini evinde gibi rahat hissetmesini sağlamaktır". 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.