Advert
Advert
Advert

Birinci, Sultangazi İçin Kolları Sıvadı!

Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Mustafa Birinci, aldığı karar ile 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti’den Sultangazi Belediye Başkanlığı için çalışmalarına başladı. Mevcut görevinden istifa etmeye hazırlanan Birinci, yarın (Cuma) görevinden istifa ederek aday adaylığı sürecini resmen başlatmış olacak.

Birinci, Sultangazi İçin Kolları Sıvadı!

Birinci yürütmüş olduğu Sultangazi Belediye Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ettikten sonra AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun ile görüşerek aday adaylığı başvurusu için AK Parti Sultangazi İlçe Başkanlığına gidecek ve aday adaylığı başvurusunu resmi olarak gerçekleştirecek. 

Sultangazi’de her kesimin yakından tanıdığı ve sevdiği isimlerin başında gelen Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Birinci'nin aldığı karar ile Sultangazi Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvuru sürecini başlatması Sultangazililer tarafından olumlu karşılandı.  Birinci’nin aday adaylığına Sultangazililer tarafından, Sultangazi Belediye Başkan Adaylığı için en kuvvetli adaylardan biri olduğu konuşuluyor.

Mustafa Birinci Kimdir ?
Doğum Yeri : Trabzon | Doğum Tarihi : 1968

1968 yılında Trabzon'da doğdu. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Trabzon'da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Jeofizik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Sebahattin Zaim Üniversitesinde Yüksek Lisans yaptı.(Kentsel Dönüşüm Ve Çevresel Etkileri).1996 yılında Gaziosmapaşa Belediyesinde memuriyete başladı. Sırasıyla Zabıta Müdür Yardımcısı, Yapı Kontrol Müdür Yardımcısı ve Yapı Kontrol Müdürü olarak görev yaptı. 1998-2007 yılları arasında Memursen Konfederasyon’una bağlı Bembirsen Sendikası 5 Nolu Şube Başkanlığında; Şube Başkanı ,Yönetim Kurulu Üyesi ve Mali Sekreter olarak görev yaptı.Geçmişte Trabzon Of Çataldere Köyü Kültür Ve Yaşatma Derneğinde 4 yıl dernek başkanlığı yaptı.Şu an TDF (Trabzon Dernekler Federasyonu)’unda Genel Başkan Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Aynı zamanda EYAD (Erdemli Yöneticiler Derneği)’inde Sosyal İşler Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.2009 yılında  Sultangazi İlçesinin kurulmasıyla Sultangazi Belediyesinde Teknik Başkan Yardımcısı olarak göreve getirildi.Halen görevine devam etmekte olup evli ve iki çocuk babasıdır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
Ağız Kokusuna 10 Doğal Çözüm
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.
AK Parti Gaziosmanpaşa, Dünya Çocuk Kitap Okuma Günü’nü kutladı.