Advert
Advert
Advert

Akçay, Yerel Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi !

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Akçay, düzenlediği kahvaltı programında yerel basın mensupları ile bir araya gelerek projelerinden bahsetti.

Akçay, Yerel Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi !

AK Parti Sultangazi Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Akçay, yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Sultangazi’nin sorunlarını yakından bilen ve bu sorunlara en iyi çözüm yolunu bulacağına inanan Akçay, projelerini anlatarak basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Sultangazi’nin tekstil ve ayakkabıcılık sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu belirten Akçay; “Bu bölge hepimizin bildiği gibi tekstil ve ayakkabı sektörünün merkezi sayılacak bir yer. Genel anlamda Anadolu’dan sürekli göç aldığı için şöyle bir tanımlama yaparsak yanılmayız sanırım. Sultangazi İstanbul’un bir ilçesi ama sanki Anadolu’nun bir kasabası gibidir. Burada her ne kadar son dönemde siteleşmeye geçilse de genel tabanı insanların bir birlerini tanırlar mutlaka. Eskilerden birbirlerinin etkileşimi vardır” dedi.

Siyasi yaşama milli Görüş hareketiyle başladığını söyleyen Akçay, AK Parti’nin kuruluşuyla birlikte, bir AK Parti’li olarak, biz hiçbir zaman kendi menfaatlerimizi halkın menfaatlerini ve çıkarları üzerinde tutmadık. Her zaman halkla iç içe halkın hizmetçisi olduk. Koltuk, makam sevdalısı olmadık. Hizmet için yola çıktık. Hizmet için adayız, hizmet için buradayız” dedi.  

Akçay kendisi ile ilgili şu bilgilere yer vererek kendisini tanıttı.

- Aktif siyasi hayatıma 1983 yılında Refah Partisi Gaziosmanpaşa İlçe Başkan Yardımcısı olarak başladım. Yaptığımız çalışmalar ile siyasi başarıların elde edilmesinde isimsiz kahramanlarla / teşkilatla birlikte önemli roller oynadık. İstanbul’da Milli Görüş’e sahip ilk belediye olan Arnavutköy’de yönetimin ele alınmasında önemli roller oynadık.

-       1987 yılında Milli Gençlik Vakfı ‘nın Gaziosmanpaşa Şubesi’ni kurarak milli şuurlu genç kadrolar yetiştirilmesine vesile / yardımcı olduk. 

-       Özel Radyo ve TV ‘lerin yayın hayatına girmesi ve medyanın toplum üzerindeki etkisinin açığa çıkması sonrasında, arkadaşlarım ile birlikte “Marmara FM Radyo” Projesi’ni hayata geçirdik. Genel Müdürlük görevini üstlendim, Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptım. Yaptığımız programlarla, toplumun sosyal, kültürel ve siyasi alanlarda bilinçlendirilmesi için önemli roller oynadık. 1994 Yerel Seçimleri’nde yaptığı yayınlarla elde edilen başarılara katkıda bulunduk.

-       Radyo ve TV ‘ler gibi Sesli, Görsel ve Yazılı Medya’ya birçok eleman yetiştirdik. “Marmara FM” , Spor, Siyaset ve Sanat Camiası’nda yer alan birçok kişinin program yaparak yetişmesine okul oldu.

 -       1994 yılında, Amatör Futbol Ligi’nde yer alan ‘’Zara Ekinli Spor Kulübü’’ nün kuruluşunda Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Sultangazi’ye Zara Ekinli Spor Kompleksi’nin kazandırılmasında ve yapımında etkin bir rol oynadık.

-       1995-1997 yılları arasında Müsiad Basın-Yayın Kurulu üyeliği yaptım.

-       1996 yılından bu yana binlerce öğrencinin yetiştirilmesine yardımcı olan ‘’Yeni Dünya Vakfı’’ nın “Kurucu Mütevelli Heyeti Başkan”lığını yaptım, halen aktif olarak Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmete devam etmekteyim. Günümüzde bu görevi Adıyaman eski milletvekili ve AK Parti teşkilatlanma başkan yardımcısı Mahmut Göksu devam etmektedir.

-   1999 Yerel Seçimleri’nde Fazilet Partisi’nden ilçemiz Belediye Meclis Üyesi seçilerek Encümen Üyesi, Komisyon Başkanlıkları ve Başkan Danışmanı olarak görev yaptım.
   İçinde bulunduğumuz bu mekan Atalan köyünü 2000 yılında burada kurduk ve derneğimize kazandırdı, Atalan köyü ve Çorağandere mezrasında 2 ayrı caminin  yapımını ve hizmete açılışını gerçekleştirdik. Dernek Başkanlığı görevi halen devam etmektedir.
 
- 2001-2003 yılları arasında ilçede Ak Parti Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Danışmanlığı görevini üstlendim.
 
-Sultangazi Sivaslılar Platformu ve Zara Ekinli Spor Kulübü İstişare Kurulları Üyesim.
 
-(Kaydef) Sivas, Zara Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu üyesiyiz.
 
-Değerli basın mensubu arkadaşlar, 3 oğlumun 2si Eskihabipler mahallesinde 1’i cebeci mahallesinde oturuyor, iş yerimiz cebeci mahallesinde, sabah-akşam buradayız, günümüz burada geçiyor, halkımızla iç içeyiz sorunlarını bizlerle paylaşıyorlar, eksiklikleri gözlemliyoruz, vatandaşın sorunlarını dinliyoruz. Çözüm yolları bulabilmek için düşünüyoruz, projeler üretiyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !
Esenlerli Erdem Orhan Gencebay ile Tanıştı !
Esenlerli Erdem Orhan Gencebay ile Tanıştı !