Muzaffer Aydın’dan Ramazan Ayı Mesajı!

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, Ramazan Ayı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Muzaffer Aydın’dan Ramazan Ayı Mesajı!
Muzaffer Aydın’dan Ramazan Ayı Mesajı! Admin

Hasan Ali Kültür ve Eğitim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Aydın, Ramazan Ayı münasebetiyle yayımladığı mesajda Ramazan ayının, komşulardan başlayarak, Dünya'nın herhangi bir köşesinde zorluk içerisindeki Müslümanlara yardım eli uzatmak, onların ihtiyaçlarını temin etmeye gayret etmek ve yüce rabbinin rızasını dileyen herkes için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

On bir ayın Sultanı Ramazan Ayı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Aydın, tüm İslam aleminin büyük bir özlemle beklediği bir Ramazanı Şerif’e daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Diyanet İşleri Başkanlığınca, bu yılın teması olarak belirlenen “İnfak Kalpleri Birleştirir” vurgusunu hatırlatan Aydın, “Yardımlaşmanın, dayanışmanın ve kaynaşmanın kilit kavramlarından olan ‘infak’ ve ‘Ramazan’ birbiriyle bütünleşen iki yüce değer olarak, bu yıl oruç ayında gerçekleştireceğimiz faaliyetlerimize mihver olacak” ifadelerini kullandı.

Aydın, insanlık alemini, kardeşlik, barış ve huzur iklimine davet eden, sevgi, saygı, yardımlaşma ve dayanışmayı sosyal hayatın en ulvi dayanakları olarak kabul eden İslam dininde Recep, Şaban ve Ramazan aylarının özel bir önem taşıdığını aktardı.

Aydın, mesajında, “Başlangıcı rahmet, ortası mağfiret ve sonu bereket mevsimi olarak adlandırılan bu ay içinde Ramazanın bolluk ve bereketiyle kuracağımız iftar sofralarımızda fakir ve muhtaç durumdaki kardeşlerimize yer açmaya, öksüz, dul ve yetimleri sevindirmeye, nefsani duygularımızı bir nebze olsun terbiye etmeye güzel bir vesile olacaktır.

Komşumuzdan başlayarak, dünyanın herhangi bir köşesinde zorluk içerisinde yaşam mücadelesi veren Müslüman kardeşlerimize yardım eli uzatmak, onların ihtiyaçlarını temin etmeye gayret etmek yüce Rabbinin rızasını dileyen herkes için büyük bir fırsattır. Ramazan ayında tuttuğumuz oruçların, yaptığımız ibadet ve duaların, yüreklerimizde gürleyen şefkat ve merhamet duygularımızın en yakın çevremizden başlayarak bütün yurdumuza ve insanlık alemine uzanan hoşgörü iklimine dönüşeceğine gönülden inanıyorum.

Bu vesileyle tüm İslam aleminin, mübarek ramazan ayını kutluyor, bu mübarek ayın memleketimiz başta olmak üzere tüm İslam alemine huzur, barış, adalet ve özgürlük getirmesini, hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi