İlk İftar Telsiz Mahallesi’nde

Ramazan ayında her akşam farklı bir mahallede sokak iftarı düzenleyen Zeytinburnu Belediyesi geleneğini bu Ramazan da bozmuyor. İlk iftar Telsiz Mahallesi’nde...

İlk İftar Telsiz Mahallesi’nde
İlk İftar Telsiz Mahallesi’nde Admin

Yıllardır Ramazan ayında vatandaşları iftar sofralarında buluşturan Zeytinburnu Belediyesi, bu yıl da geleneğini sürdürmeye devam ediyor. Her akşam farklı bir mahallede sokak iftarı düzenleyen Zeytinburnu Belediyesi, hemşehrilerini bir sofrada toplayıp, bu kutsal ayda; sevgi, huzur, kardeşlik ve mutluluğun hep birlikte yaşanmasını sağlıyor. Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy da iftar programına katılarak, vatandaşlarla birlikte orucunu açtı.

 "HER MAHALLEDE BİR İFTAR GELENEĞİMİZ DEVAM EDECEK"

 Geleneksel sokak iftarını ilçenin her mahallesinde yapacaklarına değinen Zeytinburnu Belediye Başkanı Ömer Arısoy, "Geleneksel sokak iftarlarımızdan ilkindeyiz bugün. Bizler dün de şehit aileleri ve gazilerimize iftar verdik. Bugün de ilk sokak iftarımızı yapıyoruz. Hemşehrilerimizin ilgisi yoğun, sağ olsun eksik olmasınlar. Zeytinburnu Belediyesi olarak, her mahallede bir iftar programı yapacağız. Böylelikle hemşehrilerimizle buluşmuş olacağız. Bugün burada herkesin, bütün komşularımızın yemek yediği iftar açtığı bir ortamdayız. Bu sofralar benim için çok önemli, hemşehrilerimizle bir arada olmam için büyük fırsat. Bu yılda inşallah böyle birlik ve beraberlik içinde oluruz" şeklinde konuştu.

 “İLÇEMİZİ SEVİYORUZ, BURADA OLMAKTAN MUTLUYUZ”

 İftar programına katılan vatandaşlardan Ayşe Ergin, "Allah belediye başkanımızdan razı olsun. Çok eskilerden belediyelerde bu tarz sosyal uygulamalar yoktu. Çok şükür 17 yıldır yapılanları görüyoruz. Ben çok duygulanıyorum. Allah devletimizden razı olsun" ifadelerini kullandı.

Zülfikar Kılıç ise çok güzel bir ortam olduğunu belirterek, "Başkanımızdan çok memnunuz. Allah ondan razı olsun. Tüm İslam âlemine hayırlı Ramazanlar diliyorum. Biz Zeytinburnu'muzu çok seviyoruz” açıklamasında bulundu.

 İftar yemeğinin ardından vatandaşlara ilahi dinletisi yapıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü