Urfa’nın beyin takımını İstanbul’da topladı

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şanlıurfalı Vildan Polat, İstanbul’da yenilenecek olan yerel seçim çalışmalarını İstanbul’a topladığı beyin takımıyla değerlendirdi.

Urfa’nın beyin takımını İstanbul’da topladı
Urfa’nın beyin takımını İstanbul’da topladı Admin

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Şanlıurfalı Vildan Polat, 23 Haziran tarihinde yenilenecek olan İstanbul’daki yerel seçimler için kolları sıvadı. Bürokratları, Şanlıurfalı kanaat önderlerini, iş insanlarını ve çok sayıda STK temsilcilerini İstanbul’da bir araya getiren Polat, partisinin seçim startını verdi.

Vildan Polat’ın ev sahipliğinde Ataköy’deki bir otelde düzenlenen iftar programına, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Kalkınma ve Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar, AK Parti Bingöl Milletvekili Fevzi Baydibek, iş insanları, STK temsilcileri, kanaat önderleri ve çok sayıda kişi katıldı.

“Tek gayemiz, İstanbul’da güçlü bir lobi oluşturmak”

AK Parti MKYK Üyesi Vildan Polat, burada yaptığı konuşmada, hemşerilerinden 23 Haziran seçimleri için destek istedi.

“Ülkemizin gençliğimizin geleceği ve refahı için hep beraber çalışmaya geldik” diyen Polat, “23 Haziran seçimlerine bu minval ve potansiyel ile bakarsak, seçimin aslında biraz da Urfamızın kaderine etkiyeceğini bir çırpıda söyleyebiliriz. Güçlü ve merkezi hükümet ile uyumlu bir İstanbul, istikrarlı bir Türkiye, güvenli bir Urfa ve refaha kavuşmuş bireyler demektir. Bu anlamda bugün sizlerden başlatacağımız seçim çalışmasına destek olmanızı dilemekteyim. Sonucun temsil ettiğimiz siyasi çizgiye uygun olması demek, bizlerin daha uyumlu çalışması ve bundan verim alması demektir. Bu bağlamda, işte bu seçimler vesilesi ile tertip ettiğimiz bu toplantının, seçim sonrasında da süreceğini, zaman zaman sivil toplum kuruluşlarımızı, başkanlarımızı bir araya getirerek onların taleplerini İstanbul’un idari, siyasi ve ekonomik aktörlerine iletip, takipçisi olacağımın sözünü vermek istiyorum. Bundan tek gayemiz, İstanbul’da güçlü bir lobinin oluşmasının startını vermektir. Bu startın bir hedefe ulaşması için ise, İstanbul’dan güçlü bir sonuç almamız şarttır” dedi.

“Zaman tartışma zamanı değildir”

Şanlıurfalıların, İstanbul’da yenilenecek olan yerel seçimlerde önemli rol üstleneceğine vurgu yapan Polat, sözlerini şöyle sürdürdü: “Zaman tartışma zamanı değildir. Bu seçim, sandığın önümüze tekrar inmesi büyük bir fırsattır. Urfalılar irfan sahibi ve zekidir. Devletine ve milletine olan bağlılığı ile şeref madalyası almış bu kentin insanlarının tercihinin istikrar, güvenlik ve en önemlisi de macera değil gerçekler olduğunu biliyorum. Sizlere güveniyorum. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Bize bu süreçte yardım edin. Sizinle başka elleri tutmamıza vesile olun. Bu halka genişlesin ve sorunlarımızı ittifakla çözelim. Allah yar ve yardımcımız olsun.”

Nebati: “Büyükşehiri nasıl aldığımızı hala tüylerim diken diken hatırlarım”

Programda konuşan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati ise, İstanbul seçimlerinin önemine dikkat çekti. İstanbul'un 1994 yılında gönül belediyeciliği ile tanıştığını ifade eden Nebati, “Büyükşehiri nasıl aldığımızı hala tüylerim diken diken hatırlarım. O zamanlarda bir idealimiz vardı. Bu ideal sadece İstanbul'un alınması değildi. Önce İstanbul, sonra Türkiye ve sonra da ümmetin liderliğinin kapısını açacak bir anahtar olduğunun inancıyla yapılmış hareket. O gün 'İşimiz Allah'a kaldı' diyenlere Allah çok fena bir cevap vermiştir. Önce seçimi neticelendirmişti, sonra da rahmetini esirgemeden, o yıl yağmursuz geçen İstanbul yağmura gark olmuştu. Son olarak yordular. İlk günü de hatırlatayım; çöp dağlarını biz topladık. Utanmadan, sıkılmadan, 'sen şunun çocuğusun', 'sen bunun oğlusun' diyerek değil, bu memleket için, bu şehir için gittik çöpleri topladık. İnsanlığa hizmet ve İstanbul'u ayağa kaldıracak büyük zaferin bir göstergesiydi. O çöpü kaldırdığımızda biliyorduk ki, bu ülke üzerindeki kara bulutlar da kalkacaktı." şeklinde konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Eski Kalkınma ve Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz da İstanbul’da seçim çalışmalarına aralıksız devam edileceğini belirtti.

Katılımcılar daha sonra hatıra fotoğrafı çekildi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü