Skylight Çatı

Skylight çatı, zarif yapısı ve estetik görüntüsü sayesinde özellikle kış bahçeleri ve terasları güzel görünümlü bir hale getirmektedir.

Skylight Çatı
Skylight Çatı Admin

Günümüz de cam alanın da teknolojinin gelişmesi sayesin de oldukça dayanıklı camlar üretilmektedir. skylight çatı sistemlerinde de oldukça dayanıklı camlar kullanılmaktadır. Paslanmaya karşı ve darbeye karşı dayanıklılığı oldukça yüksek skylight çatı eski kiremit yapılara oranla daha kullanışlı olmaktadır.

 Skylight çatı, hem hızlı montajı hem de ekonomik olması nedeniyle birçok kişi tarafından tercih edilmektedir. Skylight çatı sistemleri, sera için oldukça kullanışlı olmaktadır. Seralarda en çok kullanılan çatı sistemi skylight cam çatı olmamaktadır. Güneş ışınlarını bitkilere geçirdiği için bitkiler daima canlı kalmaktadır. Seralar dışın da diğer yapılarda da skylight çatı kullanmak diğer aydınlatma faaliyetlerine olan ihtiyacı azalmaktadır.

Skylight Çatı Sistemlerinde Kullanılan Malzemeler

 Skylight çatı, diğer camlar ile aynı özelliğe sahip değildir. Diğer standart çamlar fabrikasyon ürünü olup aynı maddeler içermektedir. Fakat skylight camlar, uygulaması yapılacak çatıların ihtiyaçlarına göre çatılara özel havalandırma ve aydınlatma olarak üretilmektedir.

Skylight cam çatılar, çatıların ölçüleri ve diğer özelliklerine göre üretilmektedir. skylight çatı da kullanılması düşünülen malzemeler ise yine çatıya göre değişiklik gösterebilmektedir. Örnek olarak, cam çatıyı tutacak olan taşıyıcı ahşap ise skylight taşıyıcılar da ahşap olmalıdır. Çelik taşıyıcıları sahip çatılar da ise çelik kullanmak doğru olmaktadır.

 Skylight Çatı Özellikleri

 Skylight çatı özellikle aydınlatma için kullanılmaktadır. Diğer çatı sistemlerine oranla ışıktan tasarruf sağlamaktadır. Seraların, binaların ve terasların güneş görmesi ve havalandırması büyük bir avantaj olmaktadır. skylight çatı özellikle seralar da kullanılmaktadır.

 

 Seralar da fazla tercih edilmesinin sebebi ise kış ayların da güneşten gelen az miktar da ışınların direkt olarak cam sayesin de bitkilere temas etmesidir. Bu sayede seralarda ki bitkiler her zaman canlılığını korumaktadır. Skylight çatı sistemlerinin bir diğer özelliği ise mevsimsel değişikliklerde ki hava şartlarından etkilenmemesidir. Aşırı sıcak ve aşırı soğuğa karşı oldukça dayanıklıdır. Skylight çatı suyu sızdırmaz. Özellikle kış ayların da aşırı yağmur ve karın yağması sonucu çatılar da biriken suyu içeriye sızdırmamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü