Siyer-i Nebi Yarışması'na Başvurular Başladı

Anadolu Gençlik Derneği'nce (AGD) her yıl düzenlenen "Liselerarası Siyer-i Nebi Yarışması"na başvurular başladı.

Siyer-i Nebi Yarışması'na Başvurular Başladı
Siyer-i Nebi Yarışması'na Başvurular Başladı Admin
Dernekten yapılan açıklamaya göre, Türkiye genelinde düzenlenecek Liseler Arası Siyer-i Nebi Yarışması için AGD Başakşehir Şube Başkanlığı hazırlıklarını sürdürüyor.
 
"Liseli Gençler Efendimizin İzinde" sloganıyla düzenlenecek yarışma için ilçedeki liseleri gezecek olan AGD Başakşehir Teşkilatı, öğrencilere sınav hakkında bilgi verecek.
 
Dereceye giren öğrencilerin çeşitli hediyelerle ödüllendirileceği yarışmaya, 15 Kasım'a kadar başvurulabilecek.
 
Açıklamada görüşlerine yer verilen AGD Başakşehir Şube Başkanı Ömer Faruk Akyüzlü, geleceğin teminatı olan gençlere Hazreti Peygamber'in hayatını öğretmek istediklerini ifade etti.
 
Ahlaklı nesiller için güzel ahlakı tamamlamak için gönderilen Hazreti Peygamber'in hayatını öğretmenin şart olduğunu vurgulayan Akyüzlü, "Ülkemiz gençliğinin içerisinde bulunduğu durum ortadadır. Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için yarışmamız çok önemlidir. Ben her liseli kardeşimin sınava girmesini isterim. Sınava katılmak isteyen liseli kardeşlerimiz 'efendimizinizinde.com' sitesinden başvurularını yapabilecek." ifadelerini kullandı.
 
Dereceye giren öğrenciler ödüllendirilecek
 
Akyüzlü, sınavın 15 Aralık'ta yapılacağını aktararak, şunları kaydetti:
 
"15 Ekim'den itibaren de soruların sorulacağı Prof. Dr. Münir Muhammed Gadban’ın “Kardeşliğe Davet, Hz. Muhammed(sav)” kitabını dağıtmaya başlayacağız. AGD olarak tüm Türkiye genelinde düzenlenecek olan Siyer-i Nebi yarışmasında öğrencilerin başarıları Beylikdüzü escort Türkiye geneli ve ilçeler özelinde değerlendirilecek. Türkiye genelinde dereceye giren liseli öğrencilere ve Başakşehir ilçemizde dereceye giren öğrencilere belli miktarda para ödülleri, 31 Aralık Salı günü Mekke'nin Fethi Gecesinde verilecek. "
 
 
 
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü