Sultangazi’de 5 Ton Hamsi Dağıtıldı

Sultangazi'de düzenlenen Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali renkli görüntülere sahne oldu. Festival kapsamında 5 ton hamsi dağıtıldı. Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun vatandaşa kendi elleriyle balık ekmek ikram etti.

Sultangazi’de 5 Ton Hamsi Dağıtıldı
Sultangazi’de 5 Ton Hamsi Dağıtıldı editör

Sultangazi Belediyesi ve Sultangazi Rizeliler Derneği'nin düzenlediği Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali 15 Kasım Cuma günü kapılarını açtı. 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda Karadeniz rüzgarının estiği festivale ilgi yoğundu.

Sultangazi İlçe Kaymakamı Uğur Kalkar, Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Birol Gür, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Yiğitoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Özel ve Sultangazi Rizeliler Derneği Başkanı Hasan Başça da oradaydı.

Festival kapsamında Karadeniz'den 5 ton hamsi getirildi. Meydana kurulan dev kazanlarda hamsiler özenle pişirildi. Izgarası da yapılan hamsiler ekmek arasına koyuldu. Balık ekmek yemek isteyen vatandaşlar metrelerce kuyruk oluşturdu.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun standın başına geçti, vatandaşa balık ekmek ikram etti. Başkan Dursun; "Artık hamsinin yemenin tam zamanı, bol bol balık tüketmemiz gerekiyor. Bu vesile ile hemşehrilerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımızla beraber olduğumuz her gün festival tadında geçiyor" dedi.

Festivalin bir hafta daha süreceğini belirten Başkan Dursun yeni etkinliklerin de müjdesini verdi. Başkan Dursun; "Bundan sonra cağ kebabı ve kadayıf dolması dağıtarak festivaller yapacağız. 1 Aralık’da çiğköfte festivali ile etkinliklerimize devam edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı festivallerimize davet ediyoruz” diye konuştu.

Kemençe ve horon eşliğinde keyifli zaman geçiren vatandaşlar balık karaman escort ekmeğe doydu. Festivalde Rize'den gelen tereyağı, peynir, tatlı ve daha bir çok ürün de ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali 24 Kasım'a kadar ziyaretçilerini bekliyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü