Afrika Çocuk Şenlikleri Başlıyor

Afrika’da ilk defa çocuklara yönelik kapsamlı bir proje hayata geçiyor. Afrika Çocuk Şenlikleri’nde hiç film seyretmemiş çocuklara çizgi film gösterimi, palyaço oyunları, yemek ikramları, oyuncak dağıtımı, kırtasiye ve eğitim desteği yapılacak. Çocuklar unutamayacağı bir hafta geçirecek.

Afrika Çocuk Şenlikleri Başlıyor
Afrika Çocuk Şenlikleri Başlıyor editör

Sömürgecilik, iç savaş, çatışmalar, açlık ve kuraklıkla mücadele eden Afrika ülkelerini kapsayacak yepyeni bir çalışmaya imza atılıyor. Çocukları ve yerel halkı kapsayacak projede ilginç aktiviteler düzenlenecek. Pilot ülke olarak seçilen ve Afrika’nın batısında yer alan Benin’de gerçekleşecek şenlik diğer ülkelerde de hayata geçirilecek. Afrika Çocuk Şenlikleri kapsamında düzenlenecek etkinliklerde; patlamış mısır eşliğinde çizgi film gösterimleri, pamuk - elma şekeri dağıtımı, kırtasiye yardımı, kıyafet yardımı, eğitim desteği ve sınırsız ikramlarla birlikte çocuklarla birlikte yöresel yemekler yapılacak.

AFRİKA’DA İLK OLACAK

Etkinliğin mimarı Afrika Gönüllüsü Umut Sarıkaya konu hakkında yaptığı açıklamada; “Afrika’nın çeşitli ülkelerine seyahatler düzenledim. Türkiye’nin ve yardım kuruluşlarının burada yaptığı çalışmaları gözlemledim.  Burada bir açığın olduğunu farkettim. Özellikle de çocukların dünyasına dokunacak işler yapmak istiyorum. Etkinliğimizi Benin’de başlatıp, diğer zor durumda hayatlarını devam ettiren Afrika ülkelerine yaymak istiyorum. Sosyal medya aracılığıyla yaptığım duyurulara büyük ilgi oluştu. Hemen harekete geçmek istedim. Bunun için de Aralık sonunda Benin’de ilk ‘Afrika Çocuk Şenlikleri’ni başlatmış olacağız.” diye konuştu. Eğitim alanında da eksikleri tamamlamak istiyoruz diyen Sarıkaya, “Maddi imkansızlıklar ve iç çatışmalar nedeniyle eğitim haklarına devam edemeyen çocukların da tekrardan okullarına devam edebilmesi için çalışmalar yürüteceğiz.” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü