Arnavutluk’taki Depremzedelere Türk Kızılay Yardımı

Çok sayıda insanın etkilendiği Arnavutluk’ta meydana gelen deprem sonrası hazırlıklarını tamamlayan Türk Kızılay, çadır, battaniye ve hijyen setinin yer aldığı 2 tır ile 8 afet uzmanını bölgeye gönderiyor. Türk Kızılay ekibi bölgeye ulaştıktan sonra ise ihtiyaç duyulan gıda malzemesini yerelden temin ederek depremzedelere yardımlarını sürdürecek. Gerek duyulması halinde ise Türk Kızılay Bulgaristan Delegasyonu’ndan bölgeye yardım malzemesi takviyesi yapılacak.

Arnavutluk’taki Depremzedelere Türk Kızılay Yardımı
Arnavutluk’taki Depremzedelere Türk Kızılay Yardımı editör

Arnavutluk’ta meydana gelen 6.2 büyüklüğündeki deprem özellikle başkent Tiran ve Dıraç şehirlerini olumsuz etkiledi. Çok sayıda yapının yıkıldığı deprem sonucu mağdur olan Arnavutluk halkına ise Türkiye’nin merhamet eli Türk Kızılay sahip çıkmak için hazırlıklarını tamamladı. Yaşanan depremi ilk andan itibaren yakından takip eden Türk Kızılay, hazırladığı 2 tıra 1000 kişiyi barındırabilecek 120 çadır, 2500 battaniye ve 1000 hijyen kolisi yükledi. 2500 kişilik acil gıda paketi içinde planlamasını yapan Türk Kızılay, afet uzmanlarından oluşan ekibinin bölgeye ulaşmasıyla gıda malzemelerini yerelden temin edecek. 8 Türk Kızılay afet uzmanının eşlik edeceği insani yardım operasyonu için Türk Kızılay’ın Bulgaristan Delegasyonu depolarında bulunan yardım malzemeleri de hazır hale getirildi. karşıyaka escort

“Arnavutluk Kızılhaçı’na daha fazla yardım için hazır olduğumuzu da bildirdik”

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Arnavutluk’ta meydana gelen depremi ilk andan itibaren yakından takip ediyoruz. Arnavutluk Kızılhaçı ile sürekli temas halindeyiz. Bize bildirilen acil yardım malzemelerinden oluşan 2 TIR’ımızı 8 uzman personelimiz ile birlikte yola çıkardık. Arnavutluk Kızılhaçı’na daha fazla yardım için hazır olduğumuzu da bildirdik. Bulgaristan’da bulunan depolarımızda bulunan insani yardım malzemelerimizi de muhtemel bir ihtiyaca cevap verecek şekilde sevke hazır hale getirdik. Kardeş Arnavutluk halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Vergi Borçlarına Yapılandırma
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü
Sultangazi Belediyesine ‘Sıfır Atık’ Proje Ödülü