Gaziosmanpaşa Hoca Ahmet Yesevi Cemevi'nin Yer Sorunu Çözülüyor

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Hoca Ahmet Yesevi Cemevi ile ortak hizmet protokolü imzaladı. Protokole göre Gaziosmanpaşa Belediyesi, alevi vatandaşlara eğitim, sosyal ve faaliyet faaliyetlerini gerçekleştirebileceği hizmet binası tahsis edecek.

Gaziosmanpaşa Hoca Ahmet Yesevi Cemevi'nin Yer Sorunu Çözülüyor
Gaziosmanpaşa Hoca Ahmet Yesevi Cemevi'nin Yer Sorunu Çözülüyor editör

Gaziosmanpaşa Belediyesi Toplantı Salonu'nda Gazetemanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Hoca Ahmet Yesevi Cemevi Dernek Başkanı Şahin Çolak ve dernek yöneticileri katıldı. İmzalanan protokole göre Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenebilir düzenleyecektir eğitim, kültür ve sanat faaliyetleri için bir hizmet binası tahsis edilecek. Seminer, konferans, araştırmalar ve kurslar düzenlenecek.

“KÜLTÜRLER GÜÇLENDİKÇE, ORTAK DEĞERLER ARTAR”

Protokol imza töreninde bulunmak Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Biz bu şehre farklı kültürlerden, farklı memleketlerden geldik, burada bir ortak payda oluşturduk. Kültürler güçlendikçe, ortak değerler artar. Bunun için gayret sarf etmek, ortak noktaya yaklaşmak, değerlerimizi koruyarak kültürlerimizi kaynaştırmak önemlidiryız ”dedi.

“KÜLTÜREL KAYNAŞMALAR HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ”

Başkan Usta, “STK'lar bu önemli ödevin en önemli aktörleri de önemli” diyerek sözlerine devam ediyor. Birlikte çalışmak, birlikte toplumun çalışmak için ilçemizde hizmet yapan herkesin aslı görevidir. Bir medeniyeti güçlü kılan en önemli parametre kültürdür. Birlikte bölgenizde yaşayan insanlarımıza sunacağımız için dayanışma örneklerinin hayırlı olduğu diliyorum ”diye konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu