Üniversiteli Gençler Diriliş Okuyor

TÜGVA, gençlerin ilmi ve fikri sahada gelişimlerine katkı sağlamaya devam ediyor. Bu yıl 2.si düzenlenecek olan “Türkiye Fikir Kongresi” ile gençlere fikrî derinlik kazandırmayı ve bu sahada öncü şahsiyetleri tanıtmayı hedefliyor.

Üniversiteli Gençler Diriliş Okuyor
Üniversiteli Gençler Diriliş Okuyor editör

Geçtiğimiz yıl Necip Fazıl Kısakürek ve eserleri üzerine tertip edilen program bu yıl, Sezai Karakoç ve onun; “İslamın Dirilişi”, “İnsanlığın Dirilişi” ve “Diriliş Neslinin Amentüsü” kitapları üzerinden şekilleniyor.

Üniversite öğrencilerine yönelik olan yarışmaya başvuranlar, arzu ederlerse Sezai Karakoç ve Diriliş Fikriyatı üzerine verilecek konferanslara ve kitap tahlil gruplarına katılabiliyor.

Türkiye geneli yapılacak olan sınavda dereceye girenler hem illerde verilecek ödüllerin sahibi oluyorlar hem de İstanbul’da gerçekleşecek olan Final Kampı’na katılma şansı yakalıyorlar.

2 günlük bir kamp şeklinde yapılacak olan Final Kampı’na ilk 18 erkek ve 18 hanım katılıyor. Bu kampta öğrenciler, belirlenen kitaplar üzerine raporlar yazıyor ve bu raporlarını jüri önünde sunuyorlar.

Programa katılan öğrenciler kitap seti, yurt dışı dil eğitimi, yurt dışı gezisi gibi birbirinden güzel ödülleri kazanma şansına sahip oluyor.

Detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için https://fikirkongresi.tugva.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu