Conax Sultangazispor Kulübü Başkanı Fırat Karabalık ’tan, Miraç Kandili Mesajı

CONAX Sultangazispor Kulübü Başkanı Fırat Karabalık miraç kandili münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Karabalık, “İnanç dünyamızda vazgeçilmez bir yere sahip olan Miraç Kandili’ni en iyi şekilde idrak etmemiz gerekiyor” dedi.

Conax Sultangazispor Kulübü Başkanı Fırat Karabalık ’tan, Miraç Kandili Mesajı
Conax Sultangazispor Kulübü Başkanı Fırat Karabalık ’tan, Miraç Kandili Mesajı Admin

Başkan Karabalık, Miraç Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında, Müslümanlar için büyük bir nimet olan namaz bu gece farz olarak indirildiğini kaydederek, “Bu gece bizlere mübarek Ramazan-ı Şerif´i müjdeliyor. Cenab-ı Hakk´ın kullarına hediye ettiği bu mübarek kandil gecesi, manevi dünyamızı aydınlatıyor, birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi, bereketimizi, mutluluk ve sıhhatimizi arttırıyor” dedi

Peygamber Efendimiz Hazret-i Muhammed’in Allah’ın huzuruna çıktığı gece olan Miraç’ın, insanlık için birçok mesaj ve mucizelerle dolu olduğunu vurgulayan Başkan Karabalık, bu anlamlı gecelerde hayatımızı gözden geçirmek için birer fırsat olduğunu dile getirdi. Başkan Karabalık, “Bu geceyi Sağlık Bakanlığımızın Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri üzerine Diyanet İşleri Başkanlığımızın yayınladığı genelge doğrultusunda hareket ederek, ibadetlerimizi evimizde idrak edelim. Bu geceyi tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de can kaybına neden olan Korona Virüsünden kurtulmak için bol bol dua edelim. Vatan ve bayrak için gözünü kıpmadan şahadet şerbetini içen güvenlik güçlerimiz ile Çin’de ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan yeni tip korona virüs nedeniyle haftalardır özverili şekilde çalışan sağlık çalışanlarımızı dualarımızdan eksik etmeyelim” diye belirtti.

Miraç Kandili’nde başta İslâm Dünyası olmak üzere insanlığın içinde yaşadığı pandamı sarmalından çıkması için ellerimizi semaya açmalıyız diyen Başkan Karabalık, “Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerimin ve Müslüman Âlemi’nin Miraç Kandilini tebrik ediyor, ülkemize, bütün insanlığa sağlık, huzur, birlik ve dirlik getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” şeklinde konuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu