Gaziosmanpaşa’da Tüm Sokaklar Yıkanıp Dezenfekte Ediliyor

Yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı her alanda önlemler alan Gaziosmanpaşa Belediyesi, cadde ve sokaklarda aralıksız olarak dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor. Sırasıyla tüm yollar, kaldırımlar, çöp konteynerleri ve apartman girişleri yıkanıp ilaçlanıyor.

Gaziosmanpaşa’da Tüm Sokaklar Yıkanıp Dezenfekte Ediliyor
Gaziosmanpaşa’da Tüm Sokaklar Yıkanıp Dezenfekte Ediliyor Admin

Gaziosmanpaşa Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı önlemlerini her geçen gün artırıyor. İlçe genelinde kamu hizmet binaları, sağlık kurumları, ibadethaneler, okul, park, ve meydanlarda ilaçlama çalışmasını sürdüren ekipler, cadde ve sokaklarda da dezenfekte çalışması başlattı. Çalışmalarda kapsamında yollar, kaldırımlar, çöp konteynerleri ve apartman girişleri süpürülüp yıkanıyor, ardından insan sağlığına zarar vermeyen Sağlık Bakanlığı onaylı özel solüsyonlarla ilaçlanıyor. Çalışmalar tüm sokaklarda periyodik olarak devam ediyor. Bunun yanı sıra otobüs ve taksi durakları ile minibüsler de ilaçlanarak dezenfekte ediliyor.

“İLÇE GENELİNDE ÇALIŞMALARIMIZI TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ”

Çalışmalar hakkında bilgiler veren Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, “Gaziosmanpaşa Belediyesi olarak tüm birimlerimizle koronavirüse karşı teyakkuz halindeyiz. Sağlık Bakanlığımızın belirlemiş olduğu önlem ve tedbirler kapsamında ilçe genelinde çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Bütün ibadethanelerimizi, meydanlarımızı, okullarımızı, parklarımızı, kamu hizmet binalarımızı, sokaklarımızı ve toplu taşıma araçlarını gece gündüz ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz. Diğer bir yandan zabıta ekiplerimizle birlikte özellikle gıda ve hijyen ürünü satış noktalarında sürekli denetimler yaparak fiyat artışlarını kontrol altında tutuyoruz” dedi.

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTE BU SÜRECİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİMİZE İNANIYORUM”

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Başkan Usta, “Bu tedbirleri vatandaşlarımızla birlikte alırsak başarılı oluruz. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulumuz salgın riskine karşı halkımızın uyması gereken 14 önemli kural açıkladı. Bu kurallara harfiyen uyalım ve alışkanlık haline getirelim. Özellikle hasta ve yaşlılarımızın zorunluluk olmadıkça dışarı çıkmaması, vatandaşlarımızın kalabalık yerlerden uzak durması ve kişisel hijyen kurallarına çok dikkat etmesi gerekiyor. Panik yapmadan doğru tedbirler alırsak milletimizle birlikte bu sürecin üstesinden geleceğimize inanıyorum” dedi.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Market Aktüel Günlerini Marketindirimleri.com Sitesinden Takip Edin
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu
Müterciler’den GİMEV'de Şikâyetçi Oldu