Koronavirüse Karşı “Evinize Sağlık” Kampanyası Cansuyu Oluyor

Muhtaçların imdadına yaptığı yardımlar ile yetişen Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, “Evinize Sağlık” kampanyası ile koronavirüs nedeniyle yardıma muhtaçların ve zor durumda kalan ailelerin evlerine sağlık götürmeye devam ediyor.

Koronavirüse Karşı “Evinize Sağlık” Kampanyası Cansuyu Oluyor
Koronavirüse Karşı “Evinize Sağlık” Kampanyası Cansuyu Oluyor Admin

Olağan ve olağanüstü zamanlarda yurt içi ve yurt dışındaki muhtaçlara maddi ve manevi yardımda bulunan, insan hak ve özgürlüklerinin ihlal edilmesinin önlenmesi ile hak ve özgürlüklerin geliştirilmesi ve iyileştirilmesi yönünde de çalışmalar yapan Cansuyu, yeni yardım projesi ile mağdur ve muhtaçlara yardım elini uzatıyor.

 

Bir süredir dünya gündemini meşgul eden ve ülkemizde de ciddi şekilde etkileri hissedilen koronavirüs vakalarına karşı başlattığı yardım projesi ile salgından etkilenen ailelere yardım elini uzatan dernek, özveriyle yardım çalışmalarını gerçekleştirerek 81 ilde kumanya ve çocuklar için oyuncak destekleri ile “Evinize Sağlık” çalışmasını devam ettiriyor.

 

Koronavirüs nedeniyle temel ihtiyaçlarını karşılayamayan başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere birçok kentte, “Evinize Sağlık” kampanyası ile muhtaçların ihtiyaçları gideriliyor. Sıkı tedbir ve yasaklar dolayısıyla evinden dışarı çıkmayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılaması proje kapsamında mümkün hale geliyor. Koronavirüs sürecinde hem mağdurların yakından takip edilmesi hem de yardım faaliyetlerinin koordineli yürütmek için oluşturulan ekipler ile proje sistemli bir şekilde yürütülüyor. Salgının etkili olduğu büyükşehirler ve diğer bazı kentlerde sahada bulunan yardım ekipleri temel ihtiyaçları muhtaç kimselere ulaştırmayı sürdürüyor. Bu süreçte işsiz kalan, evini geçindiremeyen duruma gelen vatandaşlar da “Evinize Sağlık” kampanyasıyla temel gıda maddelerini içeren yardım paketlerine kavuşuyor. Kampanya kapsamında SMS, kumanya ve çocuklara oyuncak yardımı şeklinde yapılabilen yardımlar ihtiyaçları gidermeye devam ediyor. Banka hesaplarının yanı sıra bağış yapmak isteyen vatandaşlar SMS üzerinden de bağışta bulunabiliyor. SMS sisteminden Cansuyu yazarak 6639’a gönderen hayırseverler, bir mesaj ile 10 TL bağış yapabiliyor. Ayrıca kumanya paketi de muhtaçlara yapılacak yardımlar için hayırseverlerin yardım seçenekleri arasında bulunuyor.

“Evinize Sağlık” kampanyası hakkında daha fazla bilgiye cansuyu.org.tr adresi ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin sosyal medya hesapları üzerinden ulaşılabilir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi