İşte Beklenen Yasak Çıktı…
Engin Şahin

İşte Beklenen Yasak Çıktı…

Haftalardır ülkemizi sarsan koronavirüste 65 yaş üstüne getirilen sokağa çıkma yasağı şimdi de 20 yaşının altındaki vatandaşları etkiledi. 1 Ocak 2000 ve üstü tarihli vatandaşlar 04.04.2020 00.00 tarihinden itibaren sokağa çıkmaları yasaklandı.

            Durumun ne derece vahim olduğu başından beri yöneticilerce halka söylenmesine karşın söz dinlemeyen vatandaşlara yönelik çıkarılan yeni yasakla artık 20 yaşının altında olan kişiler dışarıda tespit edildiğinde ceza kesilecek.

Açıklamayı yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

‘’Bu gece itibariyle 30 büyükşehir ile Zonguldak ilimizi araç giriş çıkışına kapatıyoruz. 

Sokağa çıkma yasağını 20 yaş altı için de getiriyoruz.

Maske takmak zorunlu olacak’’ şeklinde konuştu.

Bu düzenleme ve tedbir kararlarıyla hastalığı daha da önlemeye çalışmak elbette önemlidir. Alınan bu kararın eziyet olmadığı gözler önündedir. Amacı hem bireyi korumak hem de bireyin temas halinde bulunduğu bireyleri korumak olan bu yasağın bir an önce 21 gün olarak tüm ülkede gelmesini istemekteyim. Çünkü bu şekilde devam ettikçe zarar bizlere olacaktır. Bunu atasözümüz ile daha da anlaşılır hale getirmek gerekirse ‘’Yılanın başı küçükken ezilmeli’’ şeklinde söyleyebiliriz. Olduktan sonra hiçbir şeyin kıymeti yoktur. Yaşlılara, gençlere ve çocuklara getirilen bu yasak hepimize getirilirse bu virüs ülkemizden çok daha çabuk gidecektir. Belki 21 gün uzun bir süre ama hiçbir şey insan sağlığından daha önemli değildir. Devletimizin eğer böyle bir yasağı çıkarmaya imkânları el vermiyorsa bizler elimizi taşın altına koyalım. Nasıl ki gecesini gündüzünü birbirine katıp çalışan, daha fazla ölüm olmasın diye eşlerinden çocuklarından, ailesinden uzak kalmaya mecbur kalan sağlık personel ve çalışanlarımız varsa bizlerde vatandaş olarak elimizi taşın altına koyup geçici zevklerimiz ve eğlencelerimiz için sokağa çıkmamalıyız.  

Sağlık personellerimiz bizler için bu riskli görevdeler. Bu uğurda can vermeye en başta razı olacak derecesinde görevlerini yerine getirmekteler. Hatta ve hatta ölümle burun burunu iken ‘’ üzerimde tüm ilaç ve aşıları deneyebilirsiniz’’ diyen kahramanlardır bu uğurda savaşanlar.

EVDE KAL TÜRKİYE’M…

ENGİN ŞAHİN

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Turhan, Azerbaycan’ın Haklı Davalarında Galip Gelmelerini Rabbimizden Niyaz Ediyorum
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi
Ali Kuşçu Uzay Evi Çevrimiçi Eğitimleri’ne Yoğun İlgi