Advert
Advert
Advert
Son Kale Türkiye
Şener Mengene

Son Kale Türkiye

Bütün mazlum milletlerin ve mazlum coğrafyaların tek sığınacakları güvenilir bir kalesi kalmıştır o da tek kelime ile ifade edecek olursak Türkiye'dir.

Uluslararası kuruluşlar Türk ve Müslümanlar zulme uğrayınca görmezden gelmeye devam etmektedir. Yakın tarihte, Bosna, Karabağ, Çeçenistan, günümüzde hala devam eden Doğu Türkistan, Halep, Arakan gibi soykırımlara sesiz kalmışlardır.

Adriyatikten Kafkaslara, Ortadoğudan Çin seddine, Asya'dan Afrika çöllerine kadar geniş bir coğrafyaya adeta umut ve moal kaynağı olmuştur. Her başı derde giren Türkiye'ye gelir diline, dinine, ırkına ve mezhebine bakılmadan kucak açılır, bu nedenle Türkiye insanlığın vicdanı olmuştur. bizim ise gidecek ikinci bir yerimiz yoktur. Bu nedenle bu son kaleyi çok iyi muhafaza etmek zorundayız.

Tarihin belirli dönemlerinde önemli kırılmalar olur işte tam öyle bir zamandayız. Küresel, konjonktürel ve jeopolitik riskler ile karşı karşıyayız. Haritalar yeniden çiziliyor ve biz buna itiraz adiyoruz, bunun bir bedeli olacaktır. Gecenin en karanlık anı aydınlığa en yakın zamanıdır.

Hepimize düşen önemli görevler, çok sakin ve kriz yönetimini iyi yapmalıyız. En önemlisi, bir birimize saygı göstermek, hukukunu korumak ve toplumsal mütabakata katkı sunmalıyız. 15 Temmuzda Millet olarak biraraya geldik, bir irade ortaya koyduk ve milli birlik ruhunu ortaya koyduk, bu ruhu daha da güçlendirmeliyiz, gereksiz gerginliklere ve zamansız polemiklere müsade etmemeliyiz.

Yeniden üç tarafı denizlerle, dört tarafı düşmanlarla çevrili bir ülke olduk. Bu bakımdan işimiz daha da zorlaşmaktadır. Milli mücadeleden sonra en zor dönemi yaşıyoruz, bu nedenle milli hassasiyet, milli görüş ve milli duruş sergilemek zorundayız.

Bizi biz yapan değerlerimiz var, anadoluyu mayalayan erenlerimiz, pirlerimiz, gönül sultanlarımız var. Ortak bir geçmiş ve ortak bir gelecek inşa etme inancımız ve azmimiz var. Herşeyimiz bir, aynı dağın yeliyiz, aynı Allahın kuluyuz.

Asgari müstereklerimiz ve ortak değerlerimiz var, bu değerlerimizi güçlendirerrek bu zor ve buhranlı dönemide yine tek yürek ve tek bilek olarak atlata biliriz. Bu nedenle bütün Türk ve Islam Ülkelerinin işbirliği ve güçbirliği yapması önemli ve gereklidir. Bilim, Teknik, Ekonomi, Enerji, Eğitim, Kültür ve Sanat gibi önemli alanlarda milli görüş, milli duruş ve milli kalkınma olmadıkça hep küresel güçlerin oyunlarına ve planlarına dahil olacağız. Bunu da asla aklımızdan çıkarmayalım.

Geçmişte moğol istilasını ve haçlı seferlerini az hasarla ve kısa sürede atlatan bu aziz ve necip millet, yeni haçlı seferini'de Allahın izni ve inayeti ile birlik olarak atlatacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !
Saz ve Söz Ustası Muharrem Ertaş'a Vefa !
Esenlerli Erdem Orhan Gencebay ile Tanıştı !
Esenlerli Erdem Orhan Gencebay ile Tanıştı !