Advert
Advert
Advert

İbb’li Minikler 40 Meyve Ağacı Fidanı Dikti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, Orman Haftası’nda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirerek 40 meyve ağacı fidanı dikti.

İbb’li Minikler 40 Meyve Ağacı Fidanı Dikti
İbb’li Minikler 40 Meyve Ağacı Fidanı Dikti Admin

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, Orman Haftası Etkinliği kapsamında anlamlı bir program düzenledi. İBB Çocuk Meclisi üyeleri, çocuklara ağaç, doğa ve toprak sevgisini aşılamak için ağaç dikim etkinliği gerçekleştirdi.

İBB Marmaracık Gençlik Kampı'nda düzenlenen etkinliğe katılan Çocuk Meclisi’nin 40 üyesi meyve ağacı fidanı dikimi yaptı. Çocuklar doğa ve toprak ile iç içe kendi elleri ile elma, portakal, limon gibi farklı türde ağacı toprakla buluşturdular.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi, İstanbul’da yaşayan 8-15 yaş arasındaki çocukların, yaşadığı şehre ilgisini, duyarlılığını artırmayı, öz güvenini geliştirmeyi, temsil bilincini geliştirmeyi, çocukların şehir ile ilgili problem ve taleplerini ifade etmeleri ve çözüm üretiminde yardımcı olmaları amaçlanıyor. Bu kapsamda çocukların eğitim, kültür, sanat ve spor etkinliklerinde bulunmaları amaç ediniliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri Orman Haftası’nda anlamlı bir etkinlik gerçekleştirerek 40 meyve ağacı fidanı dikti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı