Advert
Advert
Advert

Sultanbeyli'de TOKİ Projesi Olacak mı?

İstanbul’un en kalabalık nüfuslu ilçesi arasında yer alan Sultanbeyli İlçesi büyük bir kentsel dönüşüme bekliyor.

Sultanbeyli'de TOKİ Projesi Olacak mı?
Sultanbeyli'de TOKİ Projesi Olacak mı? Murat

Toplu Konut İdaresi bu zamana kadar Türkiye’de pek çok ilçede toplu konut projeleri yapmış ve kişilerin konut hakkını sağlamaya çalıştı. Özellikle orta kesimli ailelerin, büyük bir merakla beklediği TOKİ evleri bu konuda aileleri maddi, manevi anlamda rahatlatmakta. Pek çok kişinin uygun fiyata ev sahibi olduğu bu yapılar belirli standart formlara sahip fakat kullanışlı olan yapılardır. Bu nedenle de bu yapılara rağbet yüksek olduğundan dolayı Sultanbeyli’de oturan ve oturmayı düşünen kişiler Sultanbeyli’de TOKİ Projesi hakkında araştırma yapıyor. TOKİ projesiyle birlikte Sultanbeyli satılık daire fiyatlarında da artış olmasını sağladı.

Sultanbeyli’de TOKİ Projesi Olacak Mı Son Durumlar Neler?

Sultanbeyli gibi kalabalık nüfuslu bir ilçede nüfustan kaynaklı olarak konut yetersizliği boy göstermektedir. Dışarıdan göç almaya devam eden ilçede yapılması düşünülen bu proje sayesinde konut sıkıntısı azalacağı gibi kişiler daha modern yapılara ve evlere de kavuşabilecek. Konut projesi kapsamında imarsız ve tapusuz yer kalmayacak. Yüzde 22’si orman arazisi olduğu için geri kalan alanlar dışarısında kalan yerleri kentsel dönüşüm projesi bekliyor. TOKİ’nin en büyük projelerinin başında yer alacak bu semtte yapılan bu proje kapsamında hem şehir planlı bir düzen meydana gelecek hem de pek çok kişi yeni evlere kavuşacak. Düzenli konutların yer alacağı mahallelerde ulaşımda daha hızlı bir hal alacağından dolayı bu proje her yönden olumlu olarak rol oynayacak.

Sultanbeyli’ Büyük Çaplı Kentsel Dönüşüm Merakla Bekleniyor

Sultanbeyli’de gerçekleştirilmesi düzenlenen TOKİ projesi kapsamında TOKİ’nin bu zamana kadar Türkiye içerisinde gerçekleştirdiği en büyük kentsel dönüşüm projesinden biri olacak. Bu zamana kadar 500 bini bulan inşa edilen konut sayısının Sultanbeyli’de yapılacak olan 37 bin bina ile kıyaslandığında gerçekleştirilecek olan bu konut projesi bu zamana kadar yapılan TOKİ binalarının yüzde 10’undan fazla olacak. Yüzölçümü toplam olarak 29 milyon metrekare olan Sultanbeyli’de gerçekleştirilecek olan proje de hem mülkiyeti devlete ait olan arazilerde hem de kamulaştırılan arazilerde büyük çaplı bir kentsel dönüşüm meydana gelecek.

Sultanbeyli ve diğer İstanbul ilçelerinde yer alan satılık daire ilanlarını aşağıdaki adresten inceleyebilirsiniz.

https://www.hurriyetemlak.com/konut-satilik/istanbul/listeleme

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı