Advert
Advert
Advert

Bu Kuyruk, Kemik Suyu ile Kaynatılmış Çorba için!

İftara yetişemeyen Marmaray yolcuları, orucunu Kazlıçeşme istasyonunda ikram edilen mercimek çorbasıyla açtı. Tadı damakta kalan kemik suyu ile kaynatılmış çorba için yolcular uzun kuyruk oluşturdu.

Bu Kuyruk, Kemik Suyu ile Kaynatılmış Çorba için!
Bu Kuyruk, Kemik Suyu ile Kaynatılmış Çorba için! Admin

Zeytinburnu Belediyesi, Ramazan ayı boyunca iftara yolda yakalanan vatandaşlara çorba ikramında bulunmaya devam ediyor. Akşam ezanına yolda yakalanan Marmaray yolcuları da iftarı Zeytinburnu Belediyesi’nin ikram ettiği sıcak mercimek çorbasıyla yaptı. Kemik suyu ile kaynatılmış, dumanı üstünde tüten sıcak çorbayı ezanın okunmasıyla birlikte afiyetle yudumlayan yolcular, çorbanın yanında ikram edilen cevizli ekmek ve hurma ile karnını iyice doyurdu.

SAATLERCE BÜYÜK KAZANLARDA KAYNATILIYOR

Uzun kuyrukların oluştuğu çorba ikramında gördükleri ilgiden dolayı çok mutlu olduklarını belirten Zeytinburnu Belediyesi Aşevi Müdürü Muhammed Güneş, “Ramazan’da vatandaşlarımız iftar vaktinde evlerine ulaşamıyor, biz de yolcularımızı unutmuyoruz. Her akşam iftar vaktinde, büyük kazanlarda saatlerce kemik suyu ile kaynattığımız mercimek çorbası, cevizli ekmek, hurma ve su ikram ederek vatandaşlarımızla birlikte orucumuzu açıyoruz. 30 gün boyunca Cevizlibağ tramvay ve metrobüs durağı, Marmaray Kazlıçeşme istasyonu, Merkezefendi Camii, 15 Temmuz Meydanı ve Belediye Meydanı’nda ikramlarımız aralıksız devam ediyor. Karşılaştığımız yoğun ilgiden dolayı çok memnunuz.” ifadelerini kullandı.

3 BİN VATANDAŞ ORUCUNU BU ÇORBAYLA AÇIYOR

Soluğu çorba kuyruğunda alan yolculardan Sinan Develi ise, “Ben öğretmenim, okuldan çıktım eve gidiyordum ancak iftara yolda yakalandık. Marmaray’dan inerken duraktaki çorba ikramına denk geldim. İlk defa tattım tadı gerçekten çok hoş. Yoğun kıvamının da ayrı bir lezzeti var. Yapanların eline sağlık.” şeklinde konuştu.

Ramazan ayında hem binlerce kişiyi Meydan ve Sokak İftarları’nda buluşturan hem de iftara yolda yakalanan vatandaşların yardımına koşan Zeytinburnu Belediyesi, ilçe genelinde Cevizlibağ metrobüs ve tramvay durağı, Marmaray Kazlıçeşme istasyonu, Merkezefendi Camii, 15 Temmuz Meydanı ve Belediye Meydanı’nda her akşam 3 bin vatandaşa çorba, cevizli ekmek, hurma ve su ikram ediyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı