Advert
Advert
Advert

Beşiktaş Belediyesi'nden Deprem Tatbikatı !

Beşiktaş Belediyesi, 17 Ağustos Depremi’nin 19. yılında kaybettiğimiz vatandaşlarımızı anmak ve deprem konusunda Beşiktaşlıları bilinçlendirmek amacıyla Beşiktaş’ta üç farklı noktada tatbikat gerçekleştiriyor.

Beşiktaş Belediyesi'nden Deprem Tatbikatı !
Beşiktaş Belediyesi'nden Deprem Tatbikatı ! Admin

Beşiktaş Belediyesi, 17 Ağustos 1999 Depremi’nin 19. yılında sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte deprem tatbikatı düzenleyecek. Belediye Ana Binası, Ortaköy Sahili ve Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı olmak üzere üç farklı noktada düzenlenecek olan tatbikatlarda hedef deprem farkındalığı oluşturmak.

Beşiktaş Belediy esi’nin Kızılay Beşiktaş Şubesi, BUSAR(Beşiktaş Arama Kurtarma Derneği), TAP( Toplumsal Afet Platformu), DAKSAR( Denizcilerle Dayanışma Derneği Deniz Arama Kurtarma Birimi) KAD-KADAK( Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği Arama Kurtarma) ve AYA( Aya Arama Kurtarma Derneği) ile birlikte düzenleyeceği tatbikatlar ilk olarak Beşiktaş Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda başlayacak. 

Deprem anında binada bulunanlar tahliye edilecek olası deprem durumunda afet toplanma merkezi olan Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı’na sağlık ekiplerince götürülecekler. Ardından Ortaköy Sahili’nde iskelenin çökmesi sonucunda denize düşen vatandaşların “Deniz Arama Kurtarma Ekipleri” tarafından tahliye edilmesi tatbikatı gerçekleştirilecek.  Son olarak ise belediye hizmet binası ve Ortaköy’de kurtarılan vatandaşlar toplanma merkezi olan Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı’na getirilerek burada kurulan Sahra Hastanesi çadırlarında tedavi edilecek. Kızılay Beşiktaş Şubesi’nin parkta kuracağı mobil kan bağışı aracı sayesinde vatandaşlar kan bağışında bulunabilecek.   

Tarih: 16 Ağustos Perşembe
Yer: Beşiktaş Belediye Hizmet Binası
Adres: Nisbetiye Mahallesi, Aytar Caddesi, Başlık Sokak No:1
Saat: 13.30- 14.00
Belediye Hizmet Binası’nda yaralı personeli bina dışına tahliyesi

Yer: Ortaköy Sahil
Saat: 14.00- 14.30
Denize düşen vatandaşı denizden kurtarma tatbikatı

Yer: Prof. Dr. Aykut Barka Deprem Parkı
Saat: 13.30- 15.00
 Adres: Kültür Mahallesi, Orkide Sokak, Beşiktaş
Prof. Dr. Aykut Barka Parkı’nda enkaz altından kurtarma, yangın söndürme ve çadırda yaşam;  Beşiktaş Kızılay Şubesi kan bağışı kampanyası

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı