Advert
Advert
Advert

Huzurevinde Korkutan Yangın !

Sultangazi 75. Yıl Mahallesinde bulunan Huzurevinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı.

Huzurevinde Korkutan Yangın !
Huzurevinde Korkutan Yangın ! Admin

Sultangazi 75. Yıl Mahallesinde bulunan Huzurevinde henüz nedeni bilinmeyen bir sebepten dolayı yangın çıktı. Kısa sürede binanın dış cephesini etkisi altına alan yangında yaralanma ve can kaybı yaşanmaz iken maddi hasar meydana geldi.

BAKANLIK OLAY İLE İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATTI !
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sultangazi Huzurevi'nde çıkan yangınla ilgili idari soruşturmanın başlatıldığını bildirerek, huzurevi sakinlerinin tüm ihtiyaçlarının giderileceğini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, bugün öğle saatlerinde, İstanbul Sultangazi Huzurevi'nde binanın dış cephesinde meydana gelen yangının itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda kısa sürede söndürüldüğü kaydedildi.

Huzurevindeki 86 yaşlının dumandan etkilenmeden tahliye edildiği ve binada kimsenin kalmadığı aktarılan açıklamada, "Yaşlılarımızın, geçici süreli konaklayacakları, Bakanlığımıza bağlı 8 huzurevine nakil işlemi başlamıştır. Yangının çıkış nedeni ile ilgili olarak araştırmalar devam etmektedir." bilgisi paylaşıldı.

Açıklamaya göre, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk da tüm ihtiyaçlarının giderileceğini aktararak, uzurevi sakinlerinin binadaki hasarın giderilmesinin ardından Sultangazi Huzurevi'ne nakledileceğini belirtti.


ALTUNAY’DAN İLK AÇIKLAMA
Yangının çıkış sebebinin araştırıldığını söyleyen Altunay," Çatı katında başladığı söylenen bir yangın. Odalarda fazla bir zarar yok. Yangın sırasında panikle kaçış sırasında kırılan camlar var. Bina 6 yıllık bina, 6 asansör ve yangın çıkışlarda çalışan bir bina. Yangın sırasında çok çabuk bir transfer söz konusu oluyor" diye konuştu.

İtfaiye ekiplerinin huzurevine yakın bir konumda olmasının da çok büyük avantaj sağladığını kaydeden Altunay, "Şu ana kadar verilen zarar maddi zarardır. Belediye ekipleri, temizlik ekipleri, yenileme ekipleri şu anda burada. İnanıyorum ki hiçbir yaşlımızı başka bir yere transfer etmeden bu akşam kendi odalarında yatıracağız" şeklinde konuştu.

Bir problemin ve şikayetin olmadığını söyleyen Altunay," Yangın sebebi araştırılıyor. Sigara içen dahi yok. Binanın da yeni olması buna fazla sebebiyet vermiyor. Binamız bu akşamdan itibaren aynı hizmeti vermeye devam edecek. 97 yataklı 86 yatak doluydu. Ben engelli bir kardeşimizle konuştum. Yangının çok büyük olmaması bizim için avantaj oldu" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı