Advert
Advert
Advert

Ünal: İstanbul bu zarar tablosu ile yönetilemez

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketlerinin zarar ettiklerine ilişkin medyaya yansıyan tablolarla ilgili bir açıklama yaptı.

Ünal: İstanbul bu zarar tablosu ile yönetilemez
Ünal: İstanbul bu zarar tablosu ile yönetilemez Admin

İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, medyaya yansıyan İBB’ye ait 11 şirketin 94.5 milyon lira zararda olduğunu gösteren tablonun ibretlik olduğunu vurgulayarak, “Kar amacı gütmeden kamu hizmeti verilmesi bağlamında ele alarak zarar etmesini anlayabileceğimiz şirketler olmakla birlikte, nakit akışının son derece yüksek olduğu örneğin İSPARK gibi şirketlerin zarar etmesini anlayabilmek mümkün değildir ve bu tablo izaha muhtaçtır” dedi.

İstanbul halkının vergilerinden toplanan paraların verimsiz bir şekilde ve hesapsızca harcandığını gösteren bir durum yaşandığına işaret eden Ünal, “Bu paralar İstanbullu vatandaşlarımızın vergilerinden toplanan paralardır ve her kuruşu büyük bir dikkatle harcanmalıdır. Ancak karşı karşıya olduğumuz tablo ister istemez kafalarda soru işareti oluşturmaktadır. Bu şirketlerin piyasa ortalamasının çok üstünde fiyatlarla iş yaptırdıkları ve bu nedenle zarar ettiklerine dair söylentiler açıklığa kavuşturulmalıdır.” şeklinde konuştu.

İstanbul halkının savruk ve hesap bilmez bir yönetimi hak etmediğini ifade eden Ünal, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni yönetenler kamuoyu önüne çıkmalı ve halka bu tabloyu açıklamalıdırlar. Söylenenler doğru mudur? Bu zararların izahı nedir? Vatandaştan özür dilenecek midir? Bu konuyla ilgili cevap bekleyen sorular zaman yitirilmeden açıklığa kavuşmalıdır. İstanbul bu zarar tablosu ile yönetilemez” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
İstanbul’u çıkarttığımız zaman Türkiye yüzde 35 fakirler
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı
Başakşehir AGD’den Çanakkale Mesajı