Suriye Kamplarında Mazlum Hayatlar
Haci Ahmet Ünlü

Suriye Kamplarında Mazlum Hayatlar

Suriye göçmenleri için oluşturulan kamplarda o kadar acı hikayeler varki
O kadar yetim öksüz çocuk varki
Ayağında ayakkabısı olmayan karnı aç olan o kadar çok insan var ki hallerini görünce yürek dayanmıyor
VALLAHİ YEDİĞİMİZİN İÇTİĞİMİZİN GİYDİĞİMİZİN HESABINI VEREMEYİZ


idlib ve hama bölgelerinde yoğun bir şekilde bombardıman devam ediyor . Bir kaç gün içinde 3 hastaneyi içerisindeki hastalar ile vurdular.

Mazlum insanlar çoluk çocuk kadın yollara düştüler.Türkiye sınırına yakın bölgelerdeki çadır kentlere akrabalarının yanına geliyorlar.Akrabaları olmayanlar zeytin ağaçları altında kalıyorlar.
Her gün 3-4 bin kişi çadır kentlere doğru geliyor. Ve bunlara Şahitlik ettik  


Suriye, coğrafyası kah İdlip, kah Azez, kah Hama ve Humus kah Deyri Zor ve Halep olan, tarifi namümkün binlerce acıya bizzat kamplarda şahitlik ettik 


Hamadan Türkiye Sınıra On Binlerce Göç Eden Suriyelilerin Durumu İçler Acısı.
Kendilerine El Uzatacak Müslümanları Bekliyorlar.
Kamplarda Elli Ailenin Aynı Çadırlarda Yaşadığını Gördük, Bu Mazlumların SESSİZ Çığlığını Duyalım, Duyuralım ALLAH Subhânehû Ve Teâla İçin.


MÜSLÜMAN DÜNYASININ BAŞINDA HALİFE VARDI, DÜNYANIN NERESİNDE BİR MAZLUM FERYAT ETSE HALİFE'NİN EMRİ İLE İSLAM ORDUSU YARDIMA KOŞARDI. HALİFELİK KALDIRILDI VE MÜSLÜMAN DÜNYASINDA BİRLİK VE BERABERLİK YOK OLDU, MÜSLÜMANLAR ÇOBANSIZ SÜRÜ GİBİ KUTLARIN ÖNÜNE ATILDI.


ARAKAN'DA YAKILANLAR, SOMALİ'DE AÇLIKTAN ÖLENLER, BANGLADEŞ'DE ASILANLAR, IRAK'TA-SURİYE'DE BOMBALANANLAR VE TECAVÜZE UĞRAYANLAR, FİLİSTİN'DE VE BOSNA'DA KATLEDİLENLER.. BİZ BUNLARIN VEBALİNİ NASIL ÖDEYECEĞİZ.... HER YERDE AKAN MÜSLÜMAN KANI VE GÖZYAŞLARI... AMA TERÖRİST GİBİ GÖSTERİLENLER HEP MÜSLÜMANLAR.
Bir zulmü engelleyemiyorsanız en azından onuherkese duyurun. 
(Hz. Ali)
Hani, biz İsrailoğulları’ndan, “Allah’tan başkasına ibadet etmeyeceksiniz, anne babaya, yakınlara, yetimlere, yoksullara iyilik edeceksiniz, herkese güzel sözler söyleyeceksiniz, namazı kılacaksınız, zekâtı vereceksiniz” diye söz almıştık. Sonra pek azınız hariç, yüz çevirerek sözünüzden döndünüz. 
(Bakara Suresi Ayet  - 83)

İyilik, yüzlerinizi doğu ve batı taraflarına çevirmeniz(den ibaret) değildir. Asıl iyilik, Allah’a, ahiret gününe, meleklere, kitap ve peygamberlere iman edenlerin; mala olan sevgilerine rağmen, onu yakınlara, yetimlere, yoksullara, yolda kalmışa, (ihtiyacından dolayı) isteyene ve (özgürlükleri için) kölelere verenlerin; namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren, antlaşma yaptıklarında sözlerini yerine getirenlerin ve zorda, hastalıkta ve savaşın kızıştığı zamanlarda (direnip) sabredenlerin tutum ve davranışlarıdır. İşte bunlar, doğru olanlardır. İşte bunlar, Allah’a karşı gelmekten sakınanların ta kendileridir.
(Bakara Suresi Ayet - 177)
Ümmet'e Ne Oldu.?
Hacı Ahmet Ünlü 
#Suriye / sınır kent 

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Güdef 14 Yaşında
Güdef 14 Yaşında
Çocuklarınızın Aşılarını Aksatmayın!
Çocuklarınızın Aşılarını Aksatmayın!