Öldürürsen Birgün Öldürülürsün
Prof. Dr. Ata ATUN

Öldürürsen Birgün Öldürülürsün

Arap Baharı hepimizin hafızasında hala.

Afganistan’ın Amerika ve Rusya tarafından işgali unutulmuş değil.

ABD’nin “Kitle İmha Silahları” var diyerek tek taraflı savaş ilan ederek Irak’a girmesi ve yarattığı karmaşa hala devam ediyor.

Libya lideri Kaddafi ile Irak lideri Saddam Hüseyin’in hayatlarını kaybediş şekilleri hala gözlerimin önünde.

Fransa’nın Libya’nın petrol kaynaklarına, ABD’nin de Irak’ın petrol kuyularına el koyuş yöntemleri hiçte kabul edilebilir bir sonuç değil.

Batılı ülkelerin “Demokrasi getireceğim” diyerek kendi akıllarınca karar alıp tek taraflı müdahale ederek, acımasız yöntemlerle işgal ettiği ülkelerde anarşi halen devam ediyor.

Batının bu kabul edilemez hareketi sonrasında ölen masum insanların, sivillerin, çocukların, kadınların ve yaşlıların sayısı ise çoktan 10 milyonu geçti.

Her gün Suriye’de yüzlerce insan ölürken batı medyasında bu ölümlere 1 puntoluk bile yer verilmedi.

Irak’ta, Afganistan’da ve Libya’da milyonlar öldürülürken, cılız bir iki muhalefet dışında hiçbir Avrupa gazetesinde bu ölümler yer almadı, AB’nin kılı bile kıpırdamadı.

Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V.) aşağılayan yayınlar yapan Fransa’da yayınlanan Charlie Hebdo dergisinin yayın merkezine yapılan saldırıda 12 kişinin hayatını kaybetmesi sonrasında Avrupa basını ayağa kalkmış. Avrupa halkı da infial içindeymiş…

Sanki de Avrupa Birliği dünyanın yegane merkezi ve Avrupa Birliği’nin sınırları dışında yaşayan insanoğulları da insan sınıfında değil.

Son birkaç yılda batılı zihniyetin Orta Doğu insanını birbirine düşürmesi ve işgali sonucunda milyonlar ölürken yaşananlara kafasını çeviren Avrupa, Fransa’da 12 kişi öldürüldü diye ayağa kalkmış…

Elbette ki terörü asla onaylamıyoruz ama çoktan ayağa kalkmalıydı Avrupa, Orta Doğu’da milyonlar ölürken, acımasızca öldürülürken..

Türkiye’nin başına PKK’yı bela eden, güçlensin diye Avrupa’da haraç toplamasına ve uyuşturucu satmasına göz yuman, kendilerine Türkiye’de iç savaş çıkarsın diye silah satıp, eğiten Avrupa, ayağa kalkmış. Keşke amuda da kalksalardı.

Libya’yı BM kararı olmadan, petrol yataklarına el koyabilsin diye havadan bombalamaktan çekinmeyen Fransa bunun intikamını alacakmış.

 

Önce içerden başlandı intikam alınmaya. Fransa'nın batısındaki Le Mans bölgesinde bir camiye el bombası atıldı, güneydeki Port-la-Nouvelle kentinde de bir mescide ateş açıldı daha aradan 24 saat geçmeden.

DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çocuklarınızın Aşılarını Aksatmayın!
Çocuklarınızın Aşılarını Aksatmayın!
Eyüpsultan Online Satranç Turnuvası 21 Mayıs’ta Başlıyor
Eyüpsultan Online Satranç Turnuvası 21 Mayıs’ta Başlıyor